Lekarze ostrzegają: oto dlaczego pod żadnym pozorem nie powinieneś spać na prawym boku

Czy wiedziałeś o tym, że to na którym boku śpisz ma ogromne znaczenie na jakość Twojego dnia?

Spanie na prawym boku jest korzystne dla nas i naszego zdrowia zaś spanie na lewym boku niesie wiele korzyści.

Nie wiedziałem o tym, ale to w jaki sposób śpisz może wpływać na to, jak Twoje ciało czuje się następnego dnia. Może to wpłynąć zarówno na poziom energii, jak i procesy zachodzące w organizmie.

Należę do ludzi, którzy zawsze śpią na boku. Ostatnio jednak dowiedziałem się, co dzieje się z ciałem, gdy śpimy na prawym boku i ograniczam się do zasypiania tylko na tym drugim.

Jeśli miewasz spadki energii w ciągu dnia, najprawdopodobniej ma to związek z Twoim snem. Powodem takiego stanu rzeczy może być coś tak prostego, jak to, że śpisz na prawym boku. Poniżej znajdziesz wyjaśnienia naukowców na to dlaczego powinieneś spać na lewym boku.

1. Polepszone trawienie

Ponieważ żołądek jest przesunięty na lewą stronę, gdy leżysz na prawym boku może on naciskać na przełyk. Leżąc na lewym boku sprawiasz, że trawienie idzie sprawniej. Jeśli w przeszłości miałeś problemy z żołądkiem, tym bardziej powinieneś spać na lewym boku.

2. Lepsze dla serca

Aorta zawija się ku lewej stronie. Jeśli więc śpisz na tym boku, polepszasz cyrkulację krwi podczas snu. W przeciwnym wypadku krew najpierw musi być pompowana w górę, a to sprawia, że krąży gorzej.

3. Mniejszy nacisk na śledzionę

Śledziona również zlokalizowana jest po lewej stronie. Jej zadaniem jest oczyszczanie krwi i usuwania śmieci. Spanie na lewym boku ułatwia jej robotę.

4. Lepsze dla Twojego ciała

Ponieważ zarówno żołądek, jak i trzustka znajdują się po lewej stronie ciała, cały system działa lepiej. Warto więc unikać spania na prawym boku.


Source: youtube.com

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz