Ryż produkowany w Chinach jest z plastiku. Zobacz jak odróżnić go od prawdziwego ryżu.

Większość z nas dokładnie analizuje produkty, które zamierza skonsumować i jest to jak najbardziej dobry nawyk, ponieważ w dzisiejszych czasach po jedzeniu można się spodziewać dosłownie wszystkiego. A jak dobrze wiemy, to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Uważamy, aby nie spożywać zbyt dużo tłuszczu, cukru czy węglowodanów. Czytamy etykiety produktów i próbujemy dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych. Okazuje się, że teraz będziemy musieli także brać pod uwagę czy nasze jedzenie nie jest czasem wyprodukowane z plastiku!

Niektóre fabryki w Chinach chcąc zarobić tanim kosztem, próbują nas oszukać, produkując sztuczny ryż, który wykonany jest ze zwykłych lub słodkich ziemniaków i żywicy syntetycznej (plastiku).

1

Mieszanina tych składników tworzy ziarna, które są podobne do ryżu a dzięki sztucznym aromatom, nawet pachną jak naturalny ryż… Jak cudownie, prawda?
Dlatego warto wiedzieć, jak rozpoznać czy Twój ryż jest prawdziwy, a poniższe wskazówki Ci w tym pomogą:

1. Zatonie czy będzie się unosić?

Wymieszaj łyżkę ryżu lub dwie w szklance wody i obserwuj czy ryż zatonie? Jeśli tak, jest z nim wszystko w porządku. A jeśli unosi się nad wodą, prawdopodobnie wykonany jest z tworzywa sztucznego.

2

2. Grzyby są wśród nas

Ugotuj małą porcję ryżu i umieść ją w pojemniku. Postaw go w dosyć ciepłym miejscu – pleśń powinna się pojawić po paru dniach. Jeśli nie – Twój ryż jest z plastiku!

3. Walka z brudem

Podczas gotowania ryżu, zwróć uwagę, czy na powierzchni wody powstaje gruba warstwa osadu – może to być oznaką do niepokoju.

4. Podpalenie

Spróbuj podpalić kawałek ryżu. Jeśli poczujesz zapach plastiku lub ziemniaków, jest to fałszywy ryż. Najprawdopodobniej będzie się także palił tak jak plastik.

3

Źródło: lolmania.eu

Share