Budzisz się między 3 a 5 rano? Dowiedz się, co to oznacza

Wielu ludzi budzi się co noc o tej samej porze, ale nie przykładają do tego zbyt dużej wagi. Jednak czy wiecie, że to może być nasze ciało, które chce nam coś zakomunikować? Kolejną opcją jest siła wyższa, która nas wzywa, zarówno jak dusze zmarłych, które nie zaznały spokoju.

Wiele kultur wierzy, że to właśnie podczas snu jesteśmy podatni na kontakt z siłami wyższymi. Wiele osób, gdy tylko zamierza iść spać lub uciąć sobie drzemkę popołudniową, odczuwa w momencie zasypiania silne wibracje, dreszcze czy ciarki, a zaraz po tym wrażeniu czuje się wypoczęta i odświeżona. Podobnie w tradycji chrześcijańskiej, gdzie obecne są oczyszczająca siła biblijnej wiary oraz bliska relacja pomiędzy snem i historią zbawienia. Bóg udziela swoim dzieciom wskazówek, daje pocieszenie i siłę, komu chce ? i to właśnie we śnie. Ze względu na ich terapeutyczne działanie snom religijnym można przypisać jeszcze jedną właściwość: stają się one decydującymi, granicznymi doświadczeniami w życiu. W Biblii zawarte jest głębokie przekonanie o tym, że sny mogą być doskonałym medium Bożego objawienia względem indywidualnego człowieka.

1

Tradycyjna medycyna dalekiego wschodu wyróżnia 12 meridian (kanałów energetycznych), wzdłuż których znajdują się punkty uciskane lub nakłuwane podczas zabiegu akupresury i akupunktury. Przez każdy z tych kanałów przepływa energia odpowiadająca za inną część ciała. Według chińczyków, meridiany działają według naszego zegara biologicznego, który odpowiada godzinom z rodzimej strefy czasowej. Dlatego właśnie w zależności od tego, o jakiej godzinie budzimy się w nocy, możemy określić co nasze ciało próbuje nam przekazać.

Poniżej możesz dowiedzieć się dlaczego budzisz się o konkretnych porach:

Pomiędzy 21, a 23 – stres

Te godziny są najczęstszą porą zasypiania dla większości ludzi. Jeśli nie możecie wtedy zasnąć, oznacza to, że macie dużo stresów i zamartwiacie się.

3

Pomiędzy 23, a 1 – zawód emocjonalny

Według chińskiej tradycji jest to czas, kiedy aktywny jest woreczek żółciowy. Budzenie się w tym czasie oznacza, że przebyliście zawód emocjonalny.

4

Pomiędzy 1, a 3 – złość

Meridiana aktywna w tych godzinach odpowiada za wątrobę, która z kolei łączy się z uczuciem gniewu. Szczególnie gniewu, do którego sami nie chcemy się przed sobą przyznać (np. zazdrości).

5

Pomiędzy 3, a 5 – kontak z siłą wyższą

Te godziny łączą się z kanałami energetycznymi płuc oraz naszą podświadomością. Jeśli często budzisz się o tej porze, może to oznaczać, że siła wyższa próbuje się z Tobą skontaktować.

6

Pomiędzy 5, a 7 – blokada emocjonalna

Meridian jelita cienkiego funkcjonuje we wczesnych godzinach porannych. Pomaga odróżnić dobro od zła, dzięki niemu człowiek potrafi słuchać innego człowieka. Powodem niestabilności tego kanału są blokady emocjonalne – apatia, zawiść, żałoba.

Nasz organizm wciąż pozostaje niepoznany i ciągle nas zaskakuje. Niezależnie od wiary, którą wyznajemy, powinniśmy wiedzieć, że sen ma ścisły związek z naszym zdrowiem fizycznym i psychicznym oraz pozwala na odczuwanie rzeczy niewytłumaczalnych.

Fascynujące, prawda?

Źródło: podaj.to

Share