Sposób na muchy? Wymieszaj dwa składniki i spryskaj miksturą dom

Muchy są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne. Latając po domu, roznoszą groźne bakterie i wirusy. To prawdziwe bomby z bakteriami! Na szczęście możesz łatwo się ich pozbyć i to w bezpieczny tani sposób. Wystarczy, że zmieszasz ze sobą dwa składniki, których nie tolerują. Masz je pradwopodobnie we własnej kuchennej szafce.

Tajemnicze składniki to… ocet (jabłkowy lub zwykły spirytusowy) oraz cynamon. Ten pierwszy nie tylko odstraszy muchy, ale i zdezynfekuje spryskane powierzchnie. Cynamon zaś sprawi, że w twoim domu będzie przyjemnie pachniało (o ile lubisz zapach tej przyprawy).

Aby zrobić naturalny środek owadobójczy, przygotuj butelkę z atomizerem, szklankę octu i kawałek kory cynamonu (nie może być zwietrzała), a jeszcze lepiej olejek cynamonowy (użyj ok. 10 kropli). Ocet i olejek cynamonowy (lub korę) umieść w butelce i mocno wstrząśnij (składniki muszą się dobrze wymieszać). Spryskaj szczególnie ramy okienne, drzwi, blaty w kuchni – wszystkie miejsca, w których gromadzą się muchy. Nie wycieraj – płyn musi wyschnąć. Efekty zobaczysz już po czwartym – piątym użyciu.

Jeśli obawiasz się much na zewnątrz, również możesz sięgnąć po olejek cynamonowy. Wymieszaj kilka kropel z balsamem do ciała lub kremem do opalania i wmasuj w skórę. Szybko przekonasz się, że muchy omijają cię szerokim łukiem.

Źródło: kobieta.onet.pl

Share