Pod żadnym pozorem nie jedz imbiru, jeżeli spełniasz choć jeden z tych warunków

Imbir stosowany jest jako przyprawa na całym świecie. Używa się go zarówno w formie sproszkowanej, jak i plasterków korzenia, syropu, a nawet w postaci kandyzowanej.

Imbir znajduje zastosowanie w medycynie ze względu na zawartość składników bioaktywnych oraz enzymów, wspomagających trawienie i oczyszczanie organizmu. Z imbiru najczęściej korzysta się, by zwalczyć przeziębienie, dolegliwości żołądkowe i mdłości.

1

O imbirze najwięcej możemy przeczytać, w związku z jego właściwościami zdrowotnymi. Niewiele mówi się natomiast o przeciwwskazaniach do jego stosowania. Postanowiliśmy poruszyć ten temat i opisać przypadki, w których nie należy spożywać imbiru.

Ciąża

Imbir zawiera stymulanty, które korzystnie wpływają na mięśnie i proces trawienia, lecz u ciężarnych kobiet mogą wywołać przedwczesne skurcze i przedterminowy poród. Powinno się unikać imbiru szczególnie w ostatnim trymestrze.

Choroby krwi

Spożywanie imbiru korzystnie wpływa krążenie krwi. Jest to cecha szczególnie przydatna dla chorych na cukrzycę, zespół Raynauda i osób borykających się z nadwagą. Inaczej wygląda to w przypadku hemofilii – imbir zaburza działanie leków podnoszących krzepliwość krwi, co w przypadku urazu może prowadzić nawet do wykrwawienia.

Stosowanie leków

Osoby chore na cukrzycę lub nadciśnienie powinny zwrócić szczególną uwagę na ilość spożywanego imbiru. Działanie beta-blokerów, insuliny i leków przeciwzakrzepowych będzie zredukowane, ponieważ obniży się ciśnienie krwi.

Kamica żółciowa

Osoby cierpiące z powodu kamieni w woreczku żółciowym nie powinny stosować imbiru, gdyż stymuluje on organizm do wydzielania żółci.

Przed zabiegiem chirurgicznym

Spożywanie imbiru przed operacją może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Najlepiej unikać imbiru już na dwa tygodnie przed zbliżającym się zabiegiem chirurgicznym.

Niedowaga

Właściwości imbiru sprawiają, że organizm łatwiej spala tkankę tłuszczową i zmniejsza się łaknienie. Spadek wagi u osób z niedowagą jest bardzo niebezpieczny, może dojść do wypadania włosów, zaburzeń miesiączkowania i ubytku masy mięśniowej.

Źródło: 1mhealthtips.com

Share

One Comment

Dodaj komentarz