Nawet lekarze są zaskoczeni korzyściami, które płyną z połączenia tych trzech naturalnych składników

Jeszcze do niedawna prawie bezgranicznie ufaliśmy farmakologii, sięgając po tabletki w przypadku nawet najmniejszej dolegliwości. Coraz częściej jednak uczymy się korzystać z bezcennych, a przez ostatnie lata zaniedbywanych naturalnych metod. Natura nam sprzyja i jeśli tylko damy jej szansę, pomaga złagodzić uciążliwe dolegliwości, ukoić ból, a bardzo często nawet przywrócić zdrowie.

Oczywiście są przypadki, gdy organizm wymaga natychmiastowej interwencji i konieczne jest leczenie farmakologiczne. Jednak wszędzie tam, gdzie nie dopuściliśmy do stanów skrajnych lub też wspomagająco, warto sięgać po skarby jakimi dysponuje natura.

Jednym z nich jest połączenie trzech naturalnych składników: miodu, cynamonu i wody. Mamy tu oczywiście o na myśli prawdziwy miód i cynamon, a nie ich sztuczne namiastki.

1/4

Te składniki tworzą połączenie o niezwykłej mocy. Jeśli nie masz na nie uczulenia, koniecznie zainteresuj się ich prozdrowotnymi możliwościami

Miód i cynamon to składniki, które posiadają cudowną moc i o ile nie jesteście uczuleni na żaden z nich, warto zainteresować się tym, jak mogą pomóc nam zachować zdrowie.

Niestrawność

W filiżance ciepłej wody rozmieszaj łyżeczkę miodu i łyżeczkę cynamonu, a następnie pij małymi łykami przed każdym posiłkiem. Wspomoże trawienie i złagodzi skurcze oraz bóle brzucha. Miód i cynamon potrafią uspokoić rozstrojony żołądek, a także zapobiegają wrzodom i zmniejszają ilość gazów w jelitach.

2/4

Artretyzm

Skuteczność miodu z cynamonem na dolegliwości związane z artretyzmem potwierdziły badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kopenhadze. Zastosowana terapia zmniejszyła ból u ponad 70% badanych, którzy spożywali napój dwa razy dziennie, przed śniadaniem i kolacją. Miód w połączeniu z cynamonem wspiera także funkcje ruchowe. Osoby mające problem z poruszaniem się, stopniowo zaczynały chodzić o własnych siłach.

Chroniczne zmęczenie

Codzienne spożywanie 0,5 łyżki miodu z cynamonem i ciepłą wodą poprawia witalność i usuwa objawy zmęczenia.

Cholesterol

Aby obniżać poziom cholesterolu, wymieszaj 2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu w filiżance. Popijaj tę mieszankę w ciągu dnia.

Odporność

Regularne stosowanie mieszanki miodu z cynamonem zwalcza bakterie. Miód jest bogaty w żelazo i witaminy. Walczy także z wirusami i wzmacnia białe krwinki.

3/4

Przeziębienie

Aby wyleczyć przeziębienie lub zapalenie zatok, zmieszaj 1 łyżkę miodu i ¼ łyżeczki cynamonu w filiżance ciepłej wody. Taką miksturę pij codziennie przez trzy dni.

Serce

Do miodu dodaj cynamon i używaj do smarowania chleba. Miód i cynamon pozwalają utrzymać zdrowe tętnice i regulują pracę serca. Ta mieszanka jest już powszechnie stosowana w domach opieki w Kanadzie i USA.

4/4

Nieświeży oddech

Popijając mieszankę wody, miodu i cynamonu można dodatkowo dokładnie płukać jamę ustną. Jej właściwości antyseptycznie skutecznie odświeżają oddech.

Wypadanie włosów

Z 1 łyżeczki cynamonu, 1 łyżki miodu i oliwy z oliwek przygotuj pastę. Mieszankę nałóż na głowę bezpośrednio przed kąpielą. Odczekaj 15 minut, po czym normalnie umyj włosy.

Zmiany skórne

Zmiany skórne w postaci krostek, lekkich stanów zapalnych lub suchych plam możemy leczyć przy pomocy pasty przyrządzonej z 3 łyżeczek miodu i łyżeczki cynamonu. Nałóż ją na wysypkę przed pójściem spać, a rano opłucz te miejsca. Czynność powtarzaj do ustąpienia objawów, ale nie dłużej niż przez dwa tygodnie.

Share

Dodaj komentarz