Po przeczytaniu tego już nigdy nie wyrzucisz łupinek cebuli

Wiele osób popełnia ten sam błąd – wyrzucają skórkę warzywa przed gotowaniem. Naukowcy wykazali jednak, że łupina cebuli jest bogata w przeciwutleniacze, które świetnie działają na zdrowie.

Łupina cebuli zawiera też mnóstwo błonnika i flawonoidów, które pozytywnie wpływają na stan skóry.

Łupina cebuli ma w sobie więcej przeciwutleniaczy niż sama cebula

W cebuli znajdziemy pigment rośliny zwany kwercetyną, który jest wyjątkowo skuteczny w zmniejszaniu nadciśnienia i zapobieganiu zatykania naczyń krwionośnych. Łupina cebuli ma też właściwości antynowotworowe, antybakteryjne i przeciwutleniające.

Włączenie łupin cebuli do swojej diety może zmniejszyć ryzyko:

  • Chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Raka okrężnicy
  • Otyłości
  • Cukrzycy typu 2
  • Problemów z układem trawiennym

Jak przygotować napar z łupiny cebuli

Ten niezwykły napój ma niezwykle silne działanie detoksykujące. Jest też wyjątkowo łatwy w przygotowaniu. Zaparz łupiny cebuli, odcedź napar i wypij. Możesz też zbierać łupiny i przechowywać je w szklanym słoiku. Kiedy będziesz przygotowywać cebulową herbatkę, po prostu wyjmij kilka łupinek ze słoika, zalej wrzątkiem i poczekaj 15 minut. Później odcedź i wypij (najlepiej przed snem). Kwercetyna działa uspokajająco dlatego też najlepiej spożywać ją wieczorem.

Używaj łupin do zup i gulaszu

Nie da się jeść samej łupiny cebuli, możesz jednak dodawać ją do zup i gulaszu. Kwercetyna, główny składnik obecny w łupinie cebuli, jest potężnym flawonoidem – przeciwutleniaczem, który ma właściwości zwalczające nowotwory. Niewiele osób wie o tym, że poziom kwercetyny jest najwyższy w łupinie cebuli i jej najbliższym otoczeniu.

Badania wykazały, że łupiny cebuli zawierają mnóstwo błonnika

Łupina cebuli to świetne uzupełnienie diety przez swoją wysoką zawartość błonnika, który reguluje przemianę materii. Nierozpuszczalny błonnik eliminuje też toksyny, oczyszczając okrężnicę i wyrównując pH. Dzięki temu hamujemy proces powstawania komórek rakowych. Błonnik sprzyja naszemu ogólnemu zdrowiu i zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, w tym układu sercowo-naczyniowego, raka okrężnicy, otyłości oraz cukrzycy typu 2.

Uwaga: Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny spożywać łupiny cebuli w żadnej formie.

Share

Dodaj komentarz