Wystarczy dodać łyżeczkę soli do zwykłego szamponu, by ulepszyć jego działanie

Ten niezwykły składnik jest niedrogi, ogólnie dostępny i zapewne macie go już w swojej kuchni. Pomaga oczyiścić włosy i skórę głowy, ale ma też wiele więcej niesamowitych właściwości. O czym mowa? O soli! Sól dodana do szamponu to prosty, tani i skuteczny trik. Zobaczcie co potrafi!

#1 Przyspiesza porost włosów

1

Sól stymuluje naturalny wzrost włosów. Stają się one mocniejsze, widocznie zdrowsze i szybciej rosną. Dodajcie ją do szamponu, a w takcie mycia masujcie przez chwilę skórę głowy tak, by sól miała czas na nią oddziaływać. Już po kilku tygodniach zauważycie rezultaty!

#2 Leczy łupież

2

Bakteriobójczy efekt soli przyda się w walce z uporczywym łupieżem. Nie dość, że usuwa ona martwe komórki, to stymuluje także krążenie krwi, nie dając szans łupieżowi. Pamiętajcie, by używając szamponu z solą, zawsze wykonywać kilkuminutowy masaż skóry głowy!

#3 Zapobiega przetłuszczaniu

3

Każdy kto boryka się z problemem przetłuszczania skóry głowy wie, jak nieefektownie wyglądają tłuste włosy. By temu zapobiec dodajcie łyżkę soli na 100 ml szamponu i dobrze wymieszajcie. Już po pierwszym użyciu zauważycie znaczącą różnicę, a włosy będą się mniej przetłuszczać!

#Dobra rada

Jeśli Wasze włosy należą do wyjątkowo suchych, po użyciu solankowego szamponu, nałóżcie na nie nawilżającą odżywkę lub ulubiony olejek. Nie stosujcie soli jeśli borykacie się ze stanem zapalnym skóry głowy.

4

Share

Dodaj komentarz