Zakwas z buraków zmienia życie! Potrafi zdziałać cuda

Zakwas z buraków to niedoceniony przez wielu ludzi produkt naturalnego pochodzenia. Podczas, gdy chorzy wydają ogromne sumy na leki i niedziałające suplementy diety, prawdziwą pomocą mogą okazać się dary ogródka. Jaką moc ma w sobie natura? Co zdziałać może niepozorny burak?

Zakwas z buraków może mieć na nasz organizm zbawienny wpływ. Wystarczy już jedna szklanka dziennie, aby poczuć się po prostu lepiej. Nasze ciało odżyje zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, a my poczujemy się o kilka lat młodsi. Co jeszcze przyniesie nam wprowadzenie małych zmian do diety?

Zakwas z buraków obniża ciśnienie krwi

Cudownych właściwości tych warzyw jest o wiele więcej. Buraki obniżą nam również ciśnienie krwi, zmniejszą prawdopodobieństwo zachorowań na raka, podwyższą odporność, zniszczą wolne rodniki, dostarczą witamin A, C, E B6, sodu, potasu, magnezu, fosforu i wielu innych, obniżą poziom cholesterolu oraz poprawią kondycję. A wymieniać można tak jeszcze długo. Całkiem nieźle, jak na małe warzywo, które można dorwać na każdym bazarku.

Buraki są też szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ załagodzą objawy menopauzy, a także dostarczą dużą dawkę kwasu foliowego, który jest podstawowym składnikiem potrzebnym do planowania i utrzymania ciąży.

Zamiast do apteki, idź na bazar

Jak się okazuje, nie tylko przemysł farmaceutyczny może zapewnić nam zdrowie i dobre samopoczucie. Czasem zamiast kupna drogich medykamentów wystarczy po prostu… iść na targ. Na zakup buraków może pozwolić sobie każdy, bez względu na zasób portfela, ponieważ jest to bardzo tanie warzywo.

Co, gdy już zaopatrzymy się w zbawiennego dla zdrowia buraka? Trzeba go odpowiednio przerobić. Jedna z blogerek kulinarnych podzieliła się w internecie swoim przepisem na zakwas z buraków.

Potrzebować do niego będziemy:

  • 2 kilogramy buraków
  • 4 litry przegotowanej i ostudzonej wody
  • od 5 do 8 ząbków czosnku
  • od 4 do 5 liści laurowych
  • kilka ziarenek ziela angielskiego
  • 4 łyżki soli

W pierwszej kolejności musimy nasze buraki obrać i pokroić w grube plastry. Gdy będziemy już mieli przygotowane w ten sposób warzywa, musimy ułożyć je w słoju, przekładając je naprzemiennie z czosnkiem i przyprawami. Pierwszą warstwą oraz warstwą kończącą całą przekładankę powinny być buraki.

W ostudzonej wodzie rozpuszczamy sól, a powstałym roztworem zalewamy nasze warzywa w słoju. Tak przygotowane naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce i pozostawiamy je tam na 5 – 7 dni. Po tym czasie powstały napój przecedzamy przez sitko i zlewamy do butelek. Nasz zakwas z buraków jest już gotowy. Pijmy na zdrowie!

Share

Dodaj komentarz