Dodaj odrobinę soli do szamponu, a 3 największe problemy związane z pielęgnacją włosów znikną

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania kosmetyków i odżywek do włosów, aby poprawić ich kondycję. Jednakże te produkty i zabiegi są kosztowne, pełne chemikaliów i zapewniają tylko tymczasowy efekt. Zamiast używać sztucznych produktów, powinnaś pomyśleć o sprawdzeniu prostego i bezpiecznego składnika, który znajduje się w każdym domu, a mianowicie – soli.

Sól polepsza nie tylko wygląd włosów, ale także pobudza ich wzrost i poprawia kondycję skóry głowy. Ponadto usuwa martwe komórki naskórka poprzez złuszczanie i eliminuje łupież oraz nadmiar sebum z włosów.

Korzyści wynikające z używania soli w pielęgnacji włosów:

1. Usuwa nadmiar sebum

Jeśli tłuste włosy są Twoim koszmarem, sól jest właściwym rozwiązaniem. Może ona kontrolować nadmiernie pobudzone gruczoły łojowe na skórze głowy, które produkują zbyt dużo sebum. Wystarczy dodać 2 lub 3 łyżeczki soli do szamponu, którego zwykle używasz i umyć włosy. Wyniki będą widoczne po pierwszych kilku zabiegach.

2. Usuwa łupież

Łupież to warstwa małych kawałków martwych komórek skóry obecnych na skórze głowy. Jeśli zaczniesz dodawać soli do szamponu, pobudzi ona krążenie i wyeliminuje istniejące płatki łupieżu. Ponadto, sól chroni skórę przed grzybicą – główną przyczyną łupieżu. Wystarczy podzielić włosy na partie i posypać 1-2 łyżeczkami soli, a następnie masować mokrymi dłońmi przez około 10 minut.

3. Pobudza wzrost włosów

Sól jest bardzo korzystna dla wzrostu włosów. Zapobiega i zatrzymuje ich wypadanie oraz stymuluje wzrost nowych włosów. Wszystko co należy zrobić, to umyć głowę, a następnie masować wilgotną skórę głowy solą morską przez 10-15 minut. Po tej czynności umyj włosy ponownie. Powtarzaj tę procedurę dwa razy w tygodniu przez 2 miesiące.

Rodzaj soli ma znaczenie…

Istnieją różne rodzaje soli. Jeśli jednak chodzi o zdrowie włosów, należy wybrać jej właściwy typ. Każda sól zawiera chlorek sodu (NaCl), ale różnią się one jakością i właściwościami.

Powinno się używać soli morskiej do pielęgnacji włosów, ponieważ jest dla nich najbardziej korzystna. Wzmacnia je i odżywia skórę głowy. Ponadto, w leczeniu wypadania włosów, możemy również użyć soli kuchennej z jodem.

Share

Dodaj komentarz