Dlaczego puchną mi nogi?

Wahania wagi to często skutek zatrzymania wody w organizmie, przy okazji efekt ubocznym tego stanu rzeczy jest opuchlizna nóg. Zdarza się to szczególnie często u kobiet w ciąży czy osób o małej aktywności fizycznej. Może też być skutkiem ubocznym niektórych leków.

Jeśli zdarza Ci się problem opuchniętych nóg, to jest kilka czynników, które temu sprzyjają. Spróbuj je wyeliminować ze swojego dnia, a problem powinien minąć 🙂

Za dużo soli

Lubisz szybkie przekąski na mieście? Wiele gotowych produktów zawiera bardzo dużo soli, której i tak jemy zbyt dużo. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. W skrajnych przypadkach może to spowodować, że komórki będą 20 razy większe niż zwykle.

Dlatego też możesz mieć problem ze spuchniętymi nogami. Zrezygnuj więc z Fast-Foodów oraz gotowych produktów, które kupujesz w sklepach. Zacznij przygotowywać wszystko sama i dbaj o ilość spożywanej soli, dzięki temu pozbędziesz się problemu spuchniętych nóg.

Alkohol

Alkohol tak samo jak sól zatrzymuje wodę w organizmie. Jeśli zważysz się przed imprezą i będziesz robić to kilka dni po imprezie zauważysz, że Twoja waga jest większa. Nie jest to jednak wina tłuszczu, a wody zgromadzonej w ciele.

Regularne picie alkoholu może więc powodować opuchliznę nóg. Jeśli spożywasz go często i cierpisz na tą dolegliwość to powinnaś przestać.

Za mało wody

Zbyt mała ilość wody powoduje zatrzymanie wody w organizmie i chociaż brzmi to dziwnie to ma to sens. Gdy dostarczamy organizmowi wodę on może swobodnie nią zarządzać. Jeśli jednak odetniemy go od potrzebnej ilości wody zacznie gromadzić pozostałą wodę na zapas. Wtedy dochodzi do zatrzymania wody w organizmie i obrzęków w tym również nóg.

Dorosły człowiek podczas doby powinien spożywać ok. 1,5l płynów. Więcej dowiesz się tutaj. Jeśli będziesz trzymać się tej zasady gospodarka wodna Twojego organizmu będzie działała poprawnie. Do tego woda wypłukuje z organizmu toksyny, więc zaczniesz się ogólnie lepiej czuć, a nawet poprawi się Twoja cera!

Niedobór magnezu

Mały poziom magnezu w organizmie może powodować zatrzymanie wody, co jak już wiecie skutkuje opuchlizną nóg. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, wystarczy jeść więcej produktów zawierających magnez np. awokado.

Bogatym źródłem magnezu jest również szpinak, czekolada, pestki dyni, kasza gryczana czy banany.

Te wskazówki pomogą Ci wyeliminować efekt opuchniętych nóg. Są w 100% naturalne i przetestowanie każdej z nich nie zrobi Ci żadnej krzywdy, wręcz przeciwnie, na pewno pomoże zadbać o lepszą kondycję Twojego organizmu. Powód oczywiście może leżeć zupełnie gdzieś indziej więc jeśli nie uda się wyeliminować objawów, warto skontaktować się z lekarzem. W domu też możecie posiadać wagę, która kontroluje poziom tłuszczu oraz wody w organizmie i na bieżąco same możecie sprawdzać czy nie doszło do zatrzymania wody.

Share

Dodaj komentarz