1 łyżeczka tej mieszanki pozwoli Ci szybko zasnąć, a rano obudzić się pełnym energii

Jeżeli masz problem z zaśnięciem lub budzisz się często w nocy ten temat jest idealny dla Ciebie i koniecznie przeczytaj całość, aby dowiedzieć się co zrobić, aby poprawić sobie jakość snu i przede wszystkim nie męczyć się zbyt długo z zaśnięciem.

Chroniczny brak snu zwiększa ryzyko przewlekłych chorób, jak nadciśnienie, choroby serca i udar mózgu.

Jest jednak nadzieja. Poniższa, łatwa w przygotowaniu mieszanka pozwoli Ci spać jak niemowlę.

Składniki

  • 1 łyżka oleju kokosowego
  • ¼ łyżeczki surowego miodu
  • 1/8 łyżeczki soli morskiej

Sposób przygotowania

1 opcja:

Połącz miód i olej kokosowy w misce oraz dodaj trochę soli. Wszystko wymieszaj. Spożywaj jedną łyżkę mieszanki, a następnie wypij szklankę wody.

2 opcja:

Olej kokosowy i miód wymieszaj w szklance wody oraz dodaj sól i wypij. Jeśli obudzisz się w nocy, wypij mieszankę ponownie.

Dlaczego mikstura pomaga?

Olej kokosowy zawiera zdrowe tłuszcze, które dostarczają organizmowi odpowiednią ilość energii w nocy. Spożywany przed snem zapobiega przebudzaniu się w nocy z powodu głodu. Zapobiega też zwiększaniu się poziomu cukru we krwi, co także bywa przyczyną zaburzeń snu.

Miód poprawia jakość snu i zapewnia odpowiednią ilość glikogenu. Jest to substancja wytwarzana w celu zapewnienia energii dla mózgu, jeśli jej poziom jest za niski, a nadnercza uwalniają większą ilość hormonów stresu, jak kortyzol i adrenalina. Wysokie stężenie tych hormonów powoduje problemy ze snem.

Sól ma zdolność zmniejszania poziomu hormonów stresu. Stymuluje to produkcję energii, której potrzebuje nasz organizm w nocy. Odpowiedni poziom sodu we krwi obniża wydzielanie adrenaliny i kortyzolu.

Share

Dodaj komentarz