11 dziwacznych, naturalnych lekarstw naszych babć, które naprawdę działają

Gdy byłam małą dziewczynką, w wieku około 3-4 lat, często zdarzało się, że żądliły mnie osy. Na szczęście nie były to poważne wypadki i nie było potrzeby jechania na pogotowie, ale mimo wszystko nie było to zabawne.

Jednak szczerze mówiąc, szybko zapominałam o bólu i do dziś pamiętam z tego tylko jedną rzecz – dziwne domowej roboty lekarstwo, które stosowała moja mama, a którego nauczyła się od swojej mamy. Dzięki niemu opuchnięcie szybko znikało, a ja odzyskiwałam dobry humor.

Może to brzmieć dziwnie, ale z doświadczenia wiem, że przekrojenie ziemniaka na pół i przyłożenie do ugryzienia naprawdę działa! Po przespaniu całej nocy z nogą zabandażowaną z plasterkiem ziemniaka, rano budziłam się bez żadnego opuchnięcia.

Spójrzcie tylko na te nawet jeszcze bardziej zadziwiające domowe lekarstwa na częste dolegliwości:

1. Artretyzm

Nasącz rodzynki na noc w dżinie i jedz po 10 sztuk dziennie. Nie obawiaj się, nie upijesz się, za to witaminy obecne w rodzynkach razem z substancjami przeciwzapalnymi z dżinu szybko usuną opuchnięcia stawów i zmniejszą ból.

2. Nieświeży oddech

Zamiast żucia gumy weź kawałek selera lub pietruszki i dokładnie, długo przeżuwaj. Dzięki temu Twoje zęby będą białe, a oddech świeży. Warzywa pomogą też na trawienie!

3. Ból ucha

Sama wypróbowałam tę metodę, ponieważ często zdarza mi się zapalenie ucha, wystarczy, że jestem lekko przeziębiona. Wyciśnij odrobinę soku z cytryny na patyczek do higieny uszu i delikatnie wetrzyj u wejścia do kanału ucha. Dzięki temu pH skóry zostanie przywrócone do prawidłowego poziomu, a bakterie zniszczone.

4. Utrata włosów

Przygotuj większą ilość naparu z pokrzywy lub skrzypu – obie te rośliny mają wysoką zawartość krzemionki – substancji, która wzmacnia tkankę włosów. Uważaj jednak, by nie nie stosować jej za często, gdyż krzemionka w zbyt dużych ilościach może być toksyczna dla nerek.

5. Menopauza

Dodanie do codziennej diety ignamów (rodzaj słodkich ziemniaków) pomoże Ci uregulować hormony dzięki wysokiej zawartości witaminy A i przeciwutleniaczy, obniży też Twój poziom cholesterolu. Ważne tylko, żeby były to prawdziwe ignamy, a nie zwykłe słodkie ziemniaki.

6. Odciski i nagniotki

Połącz trochę czerwonego wina z wazeliną, a dzięki ich wysokiej zawartości składników imitujących estrogen szybko wygładzisz odciski i nagniotki.

7. Choroba lokomocyjna i mdłości

Poczucie otumanienia staje się jeszcze silniejsze, gdy Twoja jama ustna produkuje zbyt dużo śliny. Pomogą na to taniny zawarte w oliwkach.

8. Infekcje przewodu moczowego

Dodaj odrobinę sody oczyszczonej to szklanki wody, a Twój pęcherz stanie się bardziej alkaliczny, dzięki czemu bakteriom będzie trudno się rozmnażać.

9. Niestrawność

Często czujesz wzdęcie po posiłku? Zjedz na deser kilka bogatych w błonnik i potas moreli, a nie będziesz już nigdy musiał poluzowywać guzika w spodniach po jedzeniu.

10. Brodawki

Szczelne zakrycie brodawki taśmą klejąca pozbawi wirus powietrza, czasami wystarczy do tego tylko kilka dni.

11. Ugryzienia owadów

Jak już wspominałam, to jest metoda, którą sama wypróbowywałam wielokrotnie i z sukcesem. Ziemniaki nie tylko łagodzą swędzenie i mają właściwości przeciwzapalne, ale też zapobiegają wyschnięciu skóry, co mogłoby ją podrażnić.

Share

Dodaj komentarz