13 niezawodnych zastosowań sody oczyszczonej. Za mało ludzi docenia jej właściwości

O właściwościach sody oczyszczonej wiedzieli już starożytni Egipcjanie. Dzisiaj znamy już około 300 sposobów na wykorzystanie tego magicznego środka. Ile z nich znasz? Plusem jest z pewnością to, że jest to rzecz, która znajduje się niemal w każdym domu, dlatego grzechem byłoby z niej nie korzystać.

Uniwersalna i szeroko dostępna soda oczyszczona pomoże Ci posprzątać dom, zadbać o higienę osobistą, czy nawet poradzić sobie z niechcianymi owadami. Nie ulega wątpliwości, że jest to produkt, który pomoże Ci rozwiązać wiele codziennych problemów i właśnie dlatego zgromadziliśmy je w jednym miejscu.

Oto 13 fantastycznych sposobów na wykorzystanie sody. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

#1 Przykre zapachy

To jest po prostu wspaniałe. Nałóż trochę sody na wilgotny wacik i stwórz skuteczny naturalny dezodorant.

#2 Peeling do twarzy

Przygotuj pastę składającą się z sody oczyszczonej i wody w proporcjach 3:1. Gotową mieszanką pocieraj skórę kulistymi ruchami, a na końcu spłucz wszystko wodą. Gotowe!

#3 Przyśpiesza odrastanie włosów

W niewielkiej buteleczce należy wymieszać wodę oraz sodę w proporcji 3 : 1. Mieszamy, aż soda się rozpuści – szampon gotowy!

#4 Nieświeży oddech

Dla tych, którzy cierpią z powodu nieświeżego oddechu, to jest super sztuczka. Wymieszaj łyżeczkę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie i przepłucz tym środkiem jamę ustną!

#5 Śmierdzące stopy

Soda może również pomóc w usuwaniu brzydkiego zapachu. Wsyp trochę sody do butów a unikniesz tego nieprzyjemnego zapachu stóp.

#6 Plamy

Posyp zabrudzenia sodą oczyszczoną, po czym spryskaj środek octem. Pozostaw na około 15 minut, a następnie przetrzyj płytę mokrą szmatką.

#7 Nieświeże zapachy z lodówki

Umieść naczynie z sodą oczyszczoną w lodówce, a pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.

#8 Poparzenia słoneczne

Może brzmieć trochę dziwnie, ale naprawdę pomaga… Dodaj do kąpieli szklankę sody, dzięki temu zmniejszysz swędzenie i pieczenie związane z oparzeniami.

#9 Wygląd zębów

Wystarczy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do odrobiny wody. Taką pastę należy nanieść na zęby i pozostawić na około 5 minut, po czym dokładnie spłukać. Nie robić częściej niż raz w tygodniu.

#10 Zapchany nos

Wymieszaj 1 szklankę ciepłej wody z 1/2 łyżeczki soli morskiej i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej i wykonaj zabieg płukania nosa.

#11 Brudna biżuteria

Brudne srebrne rzeczy umieść w gorącej wodzie. Dodaj małe kawałki folii aluminiowej i łyżkę sody oczyszczonej. Pozostaw tak aby soda mogła zacząć reagować i następnie spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha szmatką.

#12 Łagodzi ukąszenia komarów

Zrób papkę z wody i sody, nałóż ją na skórę, pozwól jej działać, a po jakimś czasie zmyj zimną wodą.

#13 Zgada

Wymieszaj łyżeczkę sody w szklance wody i wypij. Środek pomaga również zwalczać wzdęty brzuch, którego można się nabawić po spożyciu zbyt dużej ilości jedzenia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *