Wlej ocet jabłkowy do miski i zamocz w nim stopy. Nie uwierzysz, co się stani

Wspomaga leczenie grzybicy, reguluje poziom cukru we krwi, zabija bakterie, ma właściwości oczyszczające i pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. O czym mowa? O occie jabłkowym. Mimo to wciąż wiele osób nie docenia jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Warto je znać i z nich korzystać, nawet w niekonwencjonalny sposób.

Przyjrzyj się poniższym podpunktom i spróbuj zastosować. Nie pożałujesz!

1. Zabija bakterie i grzyby

1

Jako, że ocet jabłkowy potrafi rozprawić się z bakteriami i grzybicą, to warto przygotować roztwór, w którym zamoczycie swoje stopy. Zmieszaj go z wodą, wlej do miski i trzymaj tam stopy od 10 do 30 minut. Czynność tę możesz powtarzać do momentu ustąpienia objawów.

2. Reguluje poziom cukru we krwi

2

Ocet jabłkowy pomaga zwiększyć wrażliwość na insulinę. Jest więc szczególnie przydatny dla osób, które zmagają się z cukrzycą, ale nie tylko. Najlepiej spożywać dwie łyżeczki płynu przed snem, by wspomóc swoje zdrowie.

3. Łagodzi oparzenia

3

Za długo przebywałaś na słońcu? Twoje ciało jest zaczerwienione i piecze? Przygotuj sobie kąpiel, a do wody dodaj kilka łyżeczek octu jabłkowego. Po wyjściu z wanny, ze względu na właściwości łagodzące roztworu, powinnaś poczuć ulgę.

4. Pomaga schudnąć

4

Ocet jabłkowy zdobył ogromną popularność przede wszystkim ze względu na właściwości odchudzające. Wspomaga on bowiem przemianę materii, a tym samym pomoże uzyskać zgrabną, szczupłą sylwetkę. Dzięki jego spożyciu z pewnością pozbędziesz się toksyn z organizmu.

5. Chroni przed rakiem

5

Nowatorskie badania wykazują, że regularne spożywanie octu jabłkowego, w niewielkich ilościach, chroni organizm przed powstawaniem i rozwojem różnego rodzaju nowotworów.

6. Wzmacnia włosy

Kosmetolodzy zapewniają też, że ta naturalna substancja wspomaga kondycję włosów. Sprawia, że są zdrowsze, mocniejsze, a co więcej pięknie lśnią. Wystarczy dodać kilka kropel do szamponu, którym myjecie swoje włosy.

Share

Dodaj komentarz