6 świetnych zastosowań octu podczas robienia prania. Działa lepiej, niż drogie płyny

Czy da się zrobić pranie bez wydawania majątku na drogie proszki i płyny do prania? Tak! W każdym domu znajdziemy produkt, który można wykorzystać do usuwania plam, zmiękczania materiału i usuwania przykrych zapachów.

Biały ocet jest przyjazny dla środowiska, a do tego ma mnóstwo praktycznych zastosowań. I do tego jest tani. Jeżeli jeszcze z niego nie korzystasz w trakcie prania, to może najwyższy czas na zmiany.

Zobacz poniższą listę, a przekonasz się w czym może pomóc ten domowy produkt, który najczęściej stosujemy jedynie w kuchni.

1. Usuwanie plam

1

Nieistotny jest rodzaj plamy, ocet pomoże pozbyć się większości z nich. Wystarczy spryskać octem plamę i pozostawić na 10-15 minut. Łagodne zabrudzenia można zamoczyć w ciepłej wodzie z octem w stosunku 2:1. Po praniu ślady znikną.

2. Wybielanie

2

Ocet to idealny produkt do prania białych rzeczy. Można go używać zarówno do zwykłego prania, jak i do usuwania plam. Wystarczy dodać 1,5 szklanki octu do prania. Pomoże on w pozbyciu się plam potu po dezodorantach pod pachami. Jeżeli chcemy wybielić tkaninę, najlepiej zamoczyć ją w mieszance gorącej wody i octu w stosunku 1:4, a potem przeplukać ubrania czystą wodą.

3. Zmiękczanie tkanin

3

Ocet świetnie nadaje się do zmiękczania ręczników. Rozkłada resztki detergentu, sprawiając, że tkaniny stają się miękkie. Wystarczy dodać szklankę octu do prania (do dozownika na płyn).

4. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

4

Czasami odzież przesiąknie pewnymi zapachami tak bardzo, że trudno pozbyć się przykrej woni. W tym przypadku również świetnie sprawdzi się ocet dodany do prania. Produkt zabije bakterie, sprawiając, że przykry zapach zniknie.

5. Zachowanie koloru

5

Często zdarza się, że po kilku praniach kolory blakną. Szklanka octu dodana do pierwszego cyklu prania zapobiegnie schodzeniu kolorów oraz zafarbowaniu ubrań. Mieszanie ubrań w wodzie z octem również pomoże. Świetny pomysł w przypadku prania jeansów.

6. Czyszczenie pralki

6

Usuwanie osadu oraz przykrych zapachów z pralki również wykonamy za pomocą octu. Wystarczy połowę szklanki płynu wlać do pralki, a następnie nastawić ją na normalny cykl. po takim zabiegu będzie wyczyszczona.

Nieprzyjemny zapach octu zniknie po wysuszeniu odzieży, więc nie musisz się obawiać. Ocet zapewnia wiele korzyści podczas prania, warto wiec rozważyć jego stosowanie.

Źródło:lolmania.eu

Share

Dodaj komentarz