Nie uwierzycie, ile dobrego może nam dać jedzenie imbiru! Jest niezastąpiony jesienią i zimą

Imbir od wielu lat jest stosowany w kuchni azjatyckiej. Dzięki niemu potrawy nabierają charakterystycznego smaku i pięknie pachną. Coraz częściej jest też stosowany w kosmetologii. Można kupić mnóstwo dań z dodatkiem imbiru, a także imbirowe ciasteczka czy piwa.

Dlaczego warto sięgać po imbir? Przekonajcie się sami!

Imbir jest bardzo aromatyczną rośliną o pikantnym smaku. Zawiera mnóstwo witamin, przeciwutleniaczy, olejków i aminokwasów potrzebnych naszemu organizmowi. Można go stosować w postaci dodatku do posiłków albo przygotować zdrowy napój z dodatkiem aromatycznego korzenia lub też stosować jako swojego rodzaju maść, o czym jeszcze napiszemy.

1

Po pierwsze, picie wody z dodatkiem imbiru zwalcza zawroty głowy i nudności w następujących przypadkach:

– ciąża (nie wolno jednak pić więcej niż jeden kubek wody z dodatkiem pół łyżeczki sproszkowanego imbiru dziennie i tylko przez dwa miesiące pod rząd, nie wolno przedłużać stosowania tej metody),

– choroba lokomocyjna (należy spożyć imbir przed podróżą, a w razie konieczności powtórzyć już w drodze: zaleca się picie wody z imbirem lub np. posypanie sproszkowaną przyprawą owoców),

– chemioterapia (w tym przypadku istotne jest to, by nie pić wody z imbirem na pusty żołądek).

2

Po drugie, imbir jest szczególnie zalecany wszystkim tym, którzy mają problemy żołądkowe. Chroni przed wrzodami, usprawnia metabolizm, dba o równowagę płynów w żołądku. Zaleca się codzienne picie wody z dodatkiem kawałka imbiru i soku z cytryny.

3

Co ciekawe, imbir ma też działanie przeciwbólowe, które dobrze sprawdza się przy nagłym bólu zęba. Wystarczy przeżuwać kawałek tej rośliny, by uśmierzyć atak bólu.

By mieć świeży oddech, warto rzuć kawałek imbiru po posiłku.

Imbir można też stosować zewnętrznie w przypadku zapalenia stawów. W litrze wody gotujemy garść imbiru, studzimy i robimy z niego okład, który pozostawiamy na bolącym miejscu przez 15-20 minut. Zabieg trzeba powtórzyć co 6 godzin.

A wiedzieliście, że imbir jest uznanym afrodyzjakiem? Zwiększa libido, polepsza przepływ krwi, działa jak najlepszy antydepresant i dodaje energii!

4

Warto też dodać, że pomaga zwalczyć migreny, zapobiega rakowi jajników i okrężnicy, a także przedwczesnemu starzeniu się komórek.

Jak widzicie, jeśli coś ma tyle zalet, aż żal z tego nie skorzystać! Tym bardziej zimą – imbir działa rozgrzewająco.

5

Share

Dodaj komentarz