Absurdalny wyrok sądu ws. b. męża Kaczyńskiej

Marta Kaczyńska od dłuższego czasu układa sobie życie z Piotrem Zielińskim. Wciąż ciągnie się jednak za nią afera związana z byłym mężem, a właściwie przestępstwami, które miał popełnić. Co ciekawe, sąd podjął na początku tego tygodnia w jego sprawie naprawdę zaskakującą decyzję.

Marta Kaczyńska pozostawała żoną Marcina D. od 2007 do 2016 roku. Jeszcze w czasie trwania ich małżeństwa na jaw wyszły niespodziewanych rozmiarów przekręty, za które miał odpowiadać właśnie życiowy partner bratanicy prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

D. został oficjalnie oskarżony między innymi o wyłudzenie aż 14,5 milionów złotych z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Nie były to jednak jedyne poważne zarzuty, które usłyszał.

Polacy zapomnieli o sprawie Marcina D.? Co o poczynaniach byłego męża sądzi Marta Kaczyńska?

Początkowo biznesmen oraz kochanka, będąca dziś już pełnoprawną żoną oraz matką jego dziecka, trafili do aresztu. Sąd konsekwentnie przedłużał czas ich „odsiadki”. Ostatecznie w przeciągu miesiąca zostali jednak zwolnieni zza krat. Stało się to jeszcze pod koniec 2016 roku, gdyż sąd uznał, że D. nie ma już szans na popełnienie kolejnych przestępstw finansowych. Parze wciąż grozi jednak kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Co zadziwiające, już 2018 roku do byłego męża Marty Kaczyńskiej powróciły jego luksusowe samochody, które wcześniej decyzją wymiaru sprawiedliwości oficjalnie mu odebrano. W poniedziałek 3 grudnia sąd zadecydował za to niespodziewanie o kolejnym udogodnieniu dla przebywającego na wolności D.

Niespodziewane ułatwienie dla Marcina D.

Podjęto bowiem oficjalną decyzję, aby zwrócić paszport kontrowersyjnemu biznesmenowi, który do tej pory miał całkowity zakaz opuszczania kraju. Działania sądu sprowokowały wiele mediów do snucia rozległych teorii na ten temat, zawierających sugestie dotyczące ich ewentualnego politycznego umotywowania. Podobnego zdania są także liczni internauci, którzy upust wściekłości dają w licznych komentarzach.

„Chłopak należy do układu. Oto cała tajemnica sukcesu”; „Niestety, ale jak masz kasęm to możesz wszystko. Jesteś nietykalny. Szary człowiek ma przewalone za drobnostkę”; „Brawo. Każdy gada o Amber gold i o Tusku. Ale pisowska świta może okradać ludzi…”; „Macie swoje Prawo i Sprawiedliwość. I macie reforme wymiaru sprawiedliwości. Sądy w rękach polityków jednej słusznej partii. Swoim ziomkom krewniakom i kontrahentom zginąć nie dadzą” – czytamy w sekcji komentarzy na jednym z portali internetowych.

Źródło: pkio.pl

Share

Dodaj komentarz