Nadchodzi poważne załamanie pogody. „Warunki mogą powodować zagrożenie życia”

Czeka nas załamanie pogody? Wiele wskazuje na to, że tak! Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które mają mieć miejsce na Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz Warmii i Mazurach. Nie zmienia to jednak faktu, że w całym kraju może dojść do opadów śniegu i deszczu, a co za tym idzie może być bardzo zimno i ślisko. IMGW apeluje więc do kierowców, aby byli wyjątkowo czujni i ostrożni.

Opady mogą wiązać się z oblodzeniami

W najbliższych dniach jezdnia będzie wyjątkowo śliska. Kierowcy w każdą podróż powinni zabierać więc ze sobą telefony komórkowe, aby w razie wypadku mieli możliwość wezwania pomocy. Należy uważać również na miejsca, w których parkujemy – pod ciężarem śniegu gałęzie moga pękać i w konsekwencji zrywać przewody energetyczne. To z kolei przełoży się na przerwy w dostawach prądu, na które już teraz powinniśmy się przygotować.

Nowe baterie, naładowane power banki czy zapas wody – elektryczne pompy przestaną działać – to coś, na co warto zwrócić uwagę.

1

Z pogodą nie ma żartów

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia – taka jest definicja ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W związku z załamaniem pogody Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina wszystkim, jakich zasad należy przestrzegać, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Jesteście gotowi na załamanie pogody, które zbliża się wielkimi krokami?

Share

Dodaj komentarz