Prokuratura nie znalazła haka na Owsiaka. Wieloletnie śledztwo umorzone

Dla wielu osób jest to oczywiste, ale teraz są na to dokumenty z prokuratury – Jurek Owsiak nie jest przestępcą. Umorzono śledztwo ws. organizacji festiwali Przystanek Woodstock w latach 2010-2017. „Nie dopatrzono się znamion przestępstwa” – przyznała zastępca prokuratora okręgowego w Koszalinie Zuzanna Ostrowska.

W 2015 roku doniesienie w sprawie domniemanego zaniżania liczby uczestników festiwalu złożył Piotr Wielgucki, szerzej znany jako bloger „Matka Kurka” – arcywróg Jurka Owsiaka.

Śledczy sprawdzali, czy nadzór nad bezpieczeństwem był taki, jak być powinien. Dochodzenie było prowadzone pod kątem m.in. „czy było np. rozpoznanie saperskie”, „ile szpitali było przygotowanych do przyjęcia uczestników” lub „czy mieszkańcy okolicznych miejscowości byli czymś zagrożeni”. Prokuratorzy w końcu rozwiali wszelkie obawy blogera.

„W śledztwie analizie poddano dokumentację administracyjną powstałą w związku z wydawaniem pozwoleń na organizację tego typu imprez w kontekście szczegółowych aktów wykonawczych obowiązującej ustawy, w tym warunków, jakie musi spełniać organizator, począwszy od sanitarnych wymagań, a skończywszy na bezpieczeństwie.

Nie dopatrzono się znamion czynu zabronionego” – powiedziała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Koszalinie Zuzanna Ostrowska, informując o umorzeniu śledztwa.

Dodajmy, że w tym roku Przystanek Woodstock został przemianowany na Pol’and’Rock. Po zakończeniu tegorocznej edycji Jurek Owsiak poinformował, że nosi się z zamiarem zaprzestania organizowania kultowej imprezy.

Źródło: interia.pl

Share

Dodaj komentarz