Rydzyk będzie wniebowzięty. Polityk PiS przekazuje Kościołowi kolosalne pieniądze

Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim Kościele oraz na scenie politycznej. Duchowny wzbudza ogromne emocje swoim bogactwem oraz imponującymi wpływami, a teraz po raz kolejny rząd PiS zrobi mu niemałą przysługę. Kościół otrzyma gigantyczne pieniądze z kieszeni rządu.

Tadeusz Rydzyk jako najsłynniejszy polski duchowny cieszy się ogromnymi wpływami, dzięki którym istotnie może wpływać na polską politykę. Niedawno pojawiła się informacja o nowej partii, którą ojciec dyrektor będzie mógł sterować wedle upodobań. Wiele osób sądziło więc, że to koniec jego przyjaźni z obecnym rządem PiS.

Okazuje się, iż to tylko złudzenie, które właśnie zostało dokładnie wyjaśnione. Partia rządząca po raz kolejny przekazała na Kościół gigantyczne pieniądze, za które zapłacimy wszyscy z własnych kieszeni. Tadeusz Rydzyk z pewnością będzie wniebowzięty taką hojnością polityków.

Tadeusz Rydzyk będzie zachwycony. Rząd PiS funduje ołtarz

Dużo osób sugerowało, że po powstaniu nowej partii, w skład której wchodzą przede wszystkim ludzie duchownego, Tadeusz Rydzyk straci poparcie PiS-u oraz wsparcie finansowe. Teraz okazuje się jednak, że politycy nadal są na każde skinienie palca, zarówno jego, jak i całego Kościoła. Właśnie pojawiła się informacja, że wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński załatwił parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach 100 tys. zł na remont ołtarza.

– Postanowiliśmy złożyć wniosek, z pozytywnym skutkiem. Mamy ogromne wsparcie pana ministra Zielińskiego. Jest żywo zainteresowany, żeby nasz obiekt sejneński wyglądał coraz piękniej. Dziękuję mu pięknie za wszystkie starania, które wspólnie podejmujemy w celu zdobywania środków na remont naszej bazyliki – zachwala polityka proboszcz Zbigniew Bzdak.

Dalej duchowny podkreślał, że za „dobrej zmiany” zdecydowanie łatwiej jest o dotacje, o co z pewnością bezustannie stara się Tadeusz Rydzyk.

Jarosław Zieliński z proboszczem zna się od wielu lat

Żeby było ciekawiej, okazuje się, że Zieliński nie jest osobą obcą dla duchownego. Od lat jedno z jego biur mieści się w budynku należącym do parafii, a proboszcz głośno chwalił się, że nie pobiera za to żadnych pieniędzy.

– Nie pobieram czynszu – mówił w rozmowie z „Gazetą Współczesną”.

Co ciekawe, teraz nie jest zbyt skory do kolejnych wyznań i stara się udzielać wymijających odpowiedzi.

– Biuro działa za zgodą parafii, ale Pałacem Biskupim zarządza Sejneńskie Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami – mówił w rozmowie z „Super Expressem”.

Co ciekawe, ksiądz jest członkiem zarządu tego towarzystwa, a prezes organizacji nie chce zabierać głosu w tej sprawie.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz