Niż Benjamin nadciąga nad Polskę. IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw przed silnym mrozem, marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, oraz intensywnymi opadami śniegu. Załamanie pogody przyniesie niż Benjamin, który nadciąga nad Polskę znad Morza Północnego.

Zdaniem synoptyków w całej Polsce należy spodziewać się też opadów śniegu i śniegu z deszczem. Poczucie przenikliwego zimna spotęguje porywisty wiatr, który w niektórych miejscach będzie wiał z prędkością do 100 km/h. Na silny mróz muszą uważać przede wszystkim mieszkańcy południowo-wschodniej części woj. małopolskiego.

Najwięcej śniegu spadnie na północy, wschodzie i południu kraju – w większości miejsc utrzyma się do 5 cm śniegu. W górach możliwe opady na poziomie 20 cm. IMGW zaznacza, że należy się spodziewać utrudnień m.in. w ruchu drogowym. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jazdę utrudniać mogą opady śniegu i śniegu z deszczem, a także mżawka, mgła i błoto pośniegowe.

Za sprawą nadchodzącego nad Polskę niżu spodziewać się można nagłego spadku ciśnienia, nawet o 40 hPa – informuje portal Gazeta.pl. Osoby wrażliwe na zmiany ciśnienia mogą w ciągu dnia uskarżać się na dyskomfort.

Źródło: Onet.pl

Share

Dodaj komentarz