30% Polaków chciało, żeby Jolanta Kwaśniewska została Prezydentem. Zrobiła coś pięknego

Jolanta Kwaśniewska w 2003 roku nie znikała z nagłówków gazet. Polacy chcieli, aby pierwsza dama została… prezydentem! Kobieta zrobiła coś pięknego.

Jolanta Kwaśniewska, zdaniem Polaków, prezydentem byłaby dobrym. Dyplomatyczna, elokwentna, ciesząca się niesłabnącą popularnością. Męża, bezwarunkowo wspierała w każdej decyzji. Występując w roli Pierwszej Damy szybko podbiła serca Polaków. Nic dziwnego, że co trzeci chciał by została głową państwa.

1

Jolanta Kwaśniewska prezydentem? Dlaczego Pierwsza Dama zrezygnowała z politycznej kariery?

Aleksander Kwaśniewski w 1995 roku stanął na czele Polski. Nierozerwalnie związana z nim żona, asystowała prezydentowi przy każdej okazji. Była blisko zarówno zakulisowych rozmów politycznych, jak i wśród ludzi, których zawsze słuchała i do których wyciągała pomocną dłoń. W 2003 roku ci powiedzieli, że widzieliby chętnie Jolantę Kwaśniewską w roli prezydenta. Z przeprowadzonych ówcześnie sondaży wynikało, że ma ogromne szanse, a w zestawieniu z innymi nazwiskami miała niesamowite szanse na wygraną.

Pierwsza Dama długo unikała jednoznacznych odpowiedzi na pytania o ewentualne plany polityczne. Podczas wywiadów zwodziła dziennikarzy, nie zajmując jednoznacznego stanowiska w sprawie spekulacji mediów. Nie wiadomo jednak, czy było to związane z karierą jej męża, czy nie była pewna, jak potoczą się jej prywatne plany.

Jolanta Kwaśniewska poprowadziła nawet mini kampanię wyborczą. Spotykała się z mieszkańcami miast, rozmawiała o ważnych dla Polski rozwiązaniach. Podnosiła głos w sprawie opieki medycznej czy praw kobiet, co poprowadziło media do wniosku, że jednak będzie chciała stanąć w wyścigu o fotel głowy państwa.

Piękny czyn Jolanty Kwaśniewskiej

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego, finalnie, zdecydowała się całkowicie oddać działalności charytatywnej. Swoją fundację założyła w 1997 roku. „Porozumienie bez barier” miało za zadanie sprostać zmianom społecznym i kulturalnym w obrębie kraju. Dzięki pracy zaangażowanych w nią specjalistów, chciano wyrównać szanse ludzi, którzy nie mieli godnego startu.

Były wśród nich wymieniane dzieci niepełnosprawne, chore lub pokrzywdzone przez los. Dalej, pomagano ludziom, którzy padli ofiarami różnorakich aktów dyskryminacji. Fundacja poprowadziła także różne akcje prozdrowotne, mające na celu edukację Polaków w obrębie, między innymi: chorób nowotworowych, profilaktyki chorób serca. Działania fundacji również zwróciły uwagę na los osób starszych – często samotnych lub ignorowanych przez społeczeństwo.

Wyjątkowe miejsce w założeniach fundacji miały chore dzieci. Akcje organizowane w szpitalach, takie jak: „One muszą żyć” odbiły się szerokim echem w opinii publicznej. Dzięki wspomnianej akcji, Polacy zrozumieli, dlaczego oddawanie szpiku jest rzeczą ważną. „Motylkowe szpitale” pozwoliły na odmianę oddziałów z szarych i traumatycznych, w kolorowe i pełne życia. Tam, dochodzący do zdrowia mali pacjenci, mogli oddawać się w ręce lekarzy w warunkach niemalże domowych.

Mająca już wiele odznaczeń i wyróżnień, nie zwalniała tempa. Wyjątkową opieką otoczyła kobiety, które zostały dotknięte rakiem piersi. Wtedy mówiła o tym, że najważniejszą sprawą polskich kobiet jest profilaktyka i, że… każdy biust jest fajny!

Na rzecz działań, mających na celu edukację kobiet względem raka piersi, zostały przekazane duże środki. Za sprawą Jolanty Kwaśniewskiej w mediach zaczęły się pojawiać artykuły o skali zagrożenia, a już po chwili do akcji dołączyły się inne gwiazdy.

Uwielbiana przez Polaków żona prezydenta

Prowadziła wiele programów w telewizji. Była stałą felietonistką w najważniejszych miesięcznikach kobiecych. O polityce mówiła, ale głównie o tej społecznej. Wyjątkowo traktowała los polskich kobiet. Jako autorytet dobrego stylu często udzielała rad z zakresu savoir vivre`u. W tej roli sprawdziła się doskonale.

Grażyna i Bogdan Królikowie postanowili Pierwszą Damę uhonorować. Serdeczny gest gospodarzy wzruszył miliony Polaków. Otóż małżeństwo wyhodowało specjalną odmianę róży, którą nazwało nazwiskiem Kwaśniewskiej. Jest w kolorze jasnego różu, ma charakterystyczną ciemną łodygę. Kwiat ten symbolizuje walkę z rakiem piersi.

Wciąż na topie

Jolanta Kwaśniewska bez zwątpienia jest wciąż bardzo popularna. Jest nieustępliwość w walce o zdrowie kobiet, a także urok osobisty uwielbiany przez Polki pozwalają sądzić… że wciąż ma niemałe szanse na wygranie wyborów prezydenckich.

Jeszcze w 2016, przeprowadzony na zlecenie Super Expressu sondaż wskazał, że to właśnie ją Polacy widzieliby chętnie w roli głowy państwa. Na pytanie o to, która kobieta powinna zostać prezydentem Polski, wskazywali najczęściej właśnie Kwaśniewską.

Na drugim miejscu ówczesną premier – Beatę Szydło. Ostatnie zaś miejsce zajęła… Agata Duda. Nie wiadomo, czy Jolanta Kwaśniewska w polityce się pojawi. Gdyby się zdecydowała na kandydowanie w wyborach prezydenckich, miałaby wciąż niebagatelną szansę!

Źródło:pikio.pl

Share

Dodaj komentarz