TVP przegięła po raz kolejny. Skandaliczne materiały zniesmaczyły wszystkich

Na przestrzeni lat TVP zaliczyła wiele wpadek podczas nadawania swoich programów. Czy to pod względem relacjonowania wydarzeń związanych z WOŚP, czy też w odniesieniu do polityków opozycji i wielu innych kwestii, materiały telewizji publicznej w ostatnim czasie budzą powszechny niesmak. Zapraszamy do naszej galerii, w której zebraliśmy największe wpadki Telewizji Polskiej w ostatnim czasie.

Ostatnie kilka lat nie było zbyt udane dla TVP. Stacja zaliczyła wiele wpadek, które zetknęły się z raczej negatywnym odbiorem w naszym społeczeństwie. Świadczyć mogą o tym choćby liczne memy na temat pracy w telewizji publicznej.

Niektórzy zauważają, że negatywne tendencje w TVP mają miejsce, odkąd Jacek Kurski zajął stanowisko prezesa jej zarządu w 2016 roku. Od tamtej pory telewizja publiczna regularnie zalicza mniejsze lub większe wtopy. Dotyczyły one traktowania różnych kwestii społecznych, nieodpowiednio sformułowanych zdań mówionych i pisanych. Zdarzało się nawet, że stacja wycinała lub zamazywała niektóre kluczowe fragmenty obrazu podczas emisji wywiadów.

Często mówi się też, że TVP zmieniła swój sposób relacjonowania wydarzeń na skrajnie subiektywny. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę liczne zmiany personalne, jakich dokonał obecny prezes, do niedawna jedna z głównych twarzy PiS.

Teraźniejszy sposób przedstawiania rzeczywistości przez stację nie wszyscy pochwalają, na co mogą wskazywać wyniki oglądalności TVP z ostatnich lat. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, główny program informacyjny stacji pt. „Wiadomości” zgromadził przed telewizorami w 2018 r. zaledwie 2,4 miliona widzów. Był to najniższy wynik w historii Telewizji Polskiej, która od 1999 roku straciła aż 4 mln odbiorców. Niestety, liczby te nadal spadają.

-Z widowni „Wiadomości” odchodzą ludzie o w miarę umiarkowanych poglądach i stopniowo ogranicza się ona do osób, którym wyrazisty przekaz audycji odpowiada – mówił prof. Jacek Dąbała z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Klapy, które towarzyszą TVP w ostatnich latach, mogą być związane m.in. z nieodpowiednim personelem. Po tym, jak Jacek Kurski objął stanowisko prezesa, kilkukrotnie zmieniało się chociażby szefostwo „Wiadomości”. Myślicie, że oglądalność TVP spadnie jeszcze bardziej? Zapraszamy do naszej galerii, w której poznacie największe kompromitacje Telewizji Polskiej ostatnich lat.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz