Chciał witać Żydów „serią z kałasznikowa”. Teraz otwiera listę PiS w Warszawie

Michał Szpądrowski został liderem listy PiS do rady miasta w okręgu Wilanów-Ursynów. Wcześniej został wykluczony z komitetu wyborczego Patryka Jakiego. Powodem był jego wpis, w którym Szpądrowski mówił o strzeleniu do Żydów z kałasznikowa.

W środę Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pełne listy z nazwiskami kandydatów do Rady Warszawy. Numerem jeden w okręgu Ursynów-Wilanów jest 23-letni Michał Szpądrowski, który osiem lat temu zamieścił w mediach społecznościowych antysemicki wpis.

Wybory samorządowe 2018. Kandydat PiS żartował ze strzelania do Żydów

O wpisie Szpądrowskiego zrobiło się głośno, gdy w sierpniu Patryk Jaki ogłosił skład swojego sztabu wyborczego. Jednym z jego członków był Michał Szpądrowski, któremu przydzielono funkcję skarbnika kampanii. Wtedy na Twitterze rozeszła się informacja, że polityk wcześniej żartował ze strzelania do Żydów z kałasznikowa.

Osiem lat temu znajomy napisał do Szpądrowskiego na Facebooku: „Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!! przylatuje boeing 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem haha” (pisownia oryginalna).

Szpądrowski odpisał: „Hmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa…”.
Gdy informacja wyszła na jaw, Szpądrowski przeprosił za wpis i tłumaczył, że miał wówczas 15 lat. „Przelałem pieniądze na Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i oczywiście za swoją młodzieńczą głupotę przepraszam” – informował na Twitterze. Ostatecznie został jednak wykluczony ze sztabu Patryka Jakiego.

Michał Szpądrowski liderem listy PiS. „Zostanie doceniony”

Teraz umieszczenie autora oburzającego wpisu na pierwszym miejscu listy do Rady Miasta w okręgu Ursynów-Wilanów skrytykowała opozycja.

„A nie mówiliśmy, że skarbnik kampanii Patryka Jakiego znany ze skandalicznych wpisów o strzelaniu do „żydków” zostanie przez PiS doceniony” – napisał na Twitterze Michał Kierwiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

Pozostałe miejsca na liście PiS w okręgu 8 zajmują: Marcin Wawrzyniak, Jolanta Kasztelan, Elżbieta Urbanowicz, Krzysztof Daniluk, Jakub Wilkoszewski, Juliusz Rzepczyński oraz Ewa Smalcerz.

Szpądrowski: „każdy błąd można naprawić”

Szpądrowski odpowiedział na zarzuty opozycji na Twitterze. Swój antysemicki wpis nazwał „błędem młodości”, który stara się naprawiać.

„Wierzę, że prawdziwa weryfikacja czeka mnie 21 października” – dodał.

Szpądrowski jest obecnie współpracownikiem ministra-koordynatora Służb Specjalnych Mariusza Kamińskiego. Z Prawem i Sprawiedliwością związał się w 2011 roku jako członek Forum Młodych PiS. W 2014 r. został radnym dzielnicy Ursynów.

Źródło:wiadomosci.gazeta.pl

Share

Dodaj komentarz