Bojkot TVP ogłoszony przez Maćka Stuhra. Kto się dołączy?

Bojkot TVP został właśnie ogłoszony na cały internet! Natychmiast masowo poparta wśród internautów akcja zainicjowana przez Macieja Stuhra, gwiazdę filmu „Pokłosie”, to reakcja na skandaliczne, propagandowe materiały emitowane w Telewizji Publicznej przed finałem WOŚP i po śmierci prezydenta Adamowicza. Jaki będzie efekt bojkotu TVP? Które gwiazdy się dołączą? Wcześniej bojkot w swoich szeregach ogłosił zarząd Platformy Obywatelskiej.

Maciej Stuhr od momentu przejęcia Telewizji Polskiej przez Prawo i Sprawiedliwość stał się wrogiem numer jeden pracujących tam dziennikarzy. Podczas gali wręczania „Orłów” w dowcipny sposób uderzył w prawicową narrację historyczną oraz politykę „Dobrej Zmiany”, czym doprowadził do szału rządzących w TVP.

Bojkot TVP ogłoszony

Maciej Stuhr oficjalnie ogłosił bojkot TVP. To reakcja na skandaliczne materiały wyemitowane w telewizji Jacka Kurskiego przed finałem WOŚP oraz po śmierci prezydenta Adamowicza. Telewizja Polska bez krępacji uprawiała prorządową propagandę, która miała ośmieszyć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz opozycję. Nie obyło się również bez antysemityzmu, za który później stacja musiała przepraszać.

Treść wpisu inicjującego bojkot TVP jest krótka, ale bardzo dosadna. W godzinach nocnych w 2 godziny zebrała prawie 30 000 polubień, co jest rewelacyjnym wynikiem, jeśli chodzi o polskiego Facebooka. – Bojkot TVP. Nie oglądam. Nie występuje – przekazał Maciej Stuhr na Facebooku.

Bojkot TVP. Popiera Maciej Stuhr i Monika Janowska. Kto dołączy?

Bojkot TVP polegać będzie nie tylko na nie oglądaniu telewizji Jacka Kurskiego, ale również na odmawianiu zaproszeń do studia. Maciej Stuhr w reakcji na propagandę przed finałem WOŚP i po śmierci prezydenta Adamowicza namawia wszystkie znane persony do rezygnacji z udziału w programach TVP.

Pod apelem Macieja Stuhra i bojkotem TVP podpisują się już pierwsze gwiazdy. Poparcie dla inicjatywy aktora wyraziła między innymi żona Roberta Janowskiego, Monika Janowska. Które sławne postaci zdecydują się do dołączenia do bojkotu TVP? Jeśli akcja przybierze masowy charakter, to Jacek Kurski może mieć poważne problemy.

Co stanie się z ramówką TVP, jeśli gwiazdy będą masowo odmawiać udziału w programach Telewizji Publicznej? Przypominamy, że wcześniej bojkot wśród polityków został ogłoszony przez Zarząd Platformy Obywatelskiej.

1

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz