O Kindze Dudzie mówi dziś cała Polska. Opadną wam szczęki

Kinga Duda rzadko pojawia się u boku rodziców na różnego rodzaju oficjalnych uroczystościach. Córka prezydenta skupia się przede wszystkim na studiach, które idą jej naprawdę doskonale. Kolejny spektakularny sukces przyszłej prawniczki sprawił, że dziś mówi o niej cała Polska.

Kinga Duda nie należy raczej do grona osób, które chcą korzystać z prestiżowej pozycji rodziców oraz ich sławy, aby osiągać własne cele. Córka prezydenta i pierwszej damy stara się samodzielnie zbudować owocną karierę, stroniąc od show-biznesu oraz okładek kolorowych magazynów. Pomóc mają jej w tym studia prawnicze, za powodu których nie przeprowadziła się z rodzicami do Warszawy. Zamiast tego pozostała w Krakowie, aby kontynuować naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kinga Duda odniosła kolejny sukces, który zaimponował tysiącom Polaków

Już w zeszłym roku o sukcesach akademickich Kingi Dudy zrobiło się w krajowych mediach naprawdę głośno. Była bowiem jedną z czterech osób, które zostały oficjalnie wyróżnione za wyniki w nauce przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ, której pracownicy naukowi wydali doskonałą opinię na temat pierwszej córki.

Poza tym Duda wzięła udział wraz z drużyną reprezentującą doskonały polski uniwersytet w bardzo prestiżowym konkursie dla przyszłych prawników. Jej osiągnięcia podziwiał wtedy cały kraj, a liczni obywatele kierowali pod adresem prezydenta oraz pierwszej damy ogrom ciepłych słów i szczerych gratulacji.

Co ciekawe, Kinga Duda odniosła niedawno kolejny sukces, który otworzył jej drzwi do prestiżowego osiągnięcia. Jak oficjalnie ogłoszono, pierwsza córka po raz kolejny weźmie udział w konkursie Vis Moot.

Cała Polska mówi o akademickim sukcesie Kingi Dudy

– Uniwersytet Jagielloński z dumą prezentuje swój zespół na 26. Vis Moot! (…) Obecnie zespół przygotowuje się do rund ustnych i Pre-Moots. Mamy kilka z nich przed sobą, więc bądźcie czujni! – ogłoszono na oficjalnej stronie Zespołu UJ na Vis Moot na jednym z popularnych portali społecznościowych.

Liczni wyborcy są zachwyceni ogromnym sukcesem, który osiągnęła Kinga Duda. Chętnie gratulują więc jej samej oraz wpływowym rodzicom. Prezydent i pierwsza dama bez wątpienia niezwykle dumni z ukochanej córki. Ich radość może być o tyle większa, że Andrzej Duda także jest przecież z wykształcenia prawnikiem, a jego jedyne dziecko zdecydowało się pójść tą samą drogą.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz