„A ty to chyba nie jesteś Polką?” Wypytywała dziewczynkę w kolejce. Odpowiedź podsumowała chamskim komentarzem

Ta historia mogła wydarzyć się wszędzie. Padło na kolejkę w popularnym sklepie Biedronka, gdzie często stoi sporo osób. Wśród nich były dwie wesołe dziewczynki, na oko mogły mieć około 10 lat. Rozmawiały, śmiały się i coś sobie pokazywały. Serwis mamadu.pl dokładnie relacjonuje to wydarzenie, pokazując w ten sposób, jak niektóre słowa mogą ranić, mimo że będą wypowiedziane niby bez agresji i oszczerstw.
Wśród czekających w kolejce była także starsza kobieta, która z zaciekawieniem przyglądała się dzieciom. Nagle nie wytrzymała i zapytała: „A ty to chyba nie jesteś Polką?”. Zwróciła się w ten sposób do dziewczynki, która miała ciemniejszą karnację. Co biedne dziecko miało powiedzieć? Uśmiechnęło się tylko i nie skomentowało.

1

Chwilkę później podeszła kobieta, która przyszła z dziećmi do sklepu. Starsza klientka nie ustąpiła i ponowiła pytanie, tym razem do dorosłego. Gdy usłyszała, że dziewczynka jest Polką, zadała kolejne pytanie, tym razem o to, czy jej rodzice są Polakami. Zdziwiona rozmówczyni powiedziała: „Tak, mama jest Polką, ale tata cudzoziemcem”. Ależ to starszą kobietę wprowadziło w dziwny nastrój. Westchnęła na głos i odwróciła się, mówiąc: „No tak – mama Polka, tata czarny…”

Dzisiaj taka fota z przyczajki 🙂 fajna kolejka była, ciepło dzisiaj jest, to i na zakupy dużo ludzi przyszło. 😉 (po…

Gepostet von Codziennie kolejka w Biedronce am Freitag, 12. Mai 2017

I teraz pojawia się pytanie, które zaczęło mnie nurtować, gdy przeczytałam tę historię – co to ma na celu? Co wnieść ma takie wypytywanie się i stawianie dziecka w niemiłej sytuacji? Czy naprawdę mamy prawo do tego, aby komentować czyjeś życie? Zdarzenie miało miejsce w niedzielę handlową, możliwe, że starsza kobieta ubrana odświętnie wracała właśnie z kościoła. Gdzie w takim razie jej szacunek do bliźniego?

Co myślicie o tej sytuacji?

Źródło: popularne.pl

Share

Dodaj komentarz