Lech Wałęsa przed chwilą zrównał Kaczyńskiego z ziemią. Szef PiS maleje w oczach

Lech Wałęsa jest powszechnie znany ze swojej niechęci do Jarosława Kaczyńskiego. Nie szczędzi mu słów krytyki, a swoje zdanie na temat prezesa PiS co jakiś czas obrazuje w postach na mediach społecznościowych. Jakiś czas temu opublikował grafikę, na której porównuje Kaczyńskiego do Najwyższego Przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una. Tym razem jednak dosłownie zrównał polityka z ziemią.

Lech Wałęsa znany jest ze swoich licznych wpisów w mediach społecznościowych, w których najczęściej ostro komentuje obecną sytuację polityczną w Polsce w tym oczywiście władzę. Najbardziej surowo działacz Solidarności ocenia Jarosława Kaczyńskiego, któremu już w poprzednich postach dawał do zrozumienia, co o nim myśli. Tym razem wpis Wałęsy jest jednak o wiele ostrzejszy w swojej wymowie. Prezes PiS chyba jeszcze nie spotkał się z taką krytyką, jak teraz.

Lech Wałęsa ostro skrytykował Kaczyńskiego. Takich słów jeszcze nikt nie powiedział

Lech Wałęsa jest bardzo aktywny na swoim facebookowym profilu. Tym razem udostępnił post, w którym po raz kolejny Jarosław Kaczyński zostaje poddany bardzo surowej ocenie. Najnowszy wpis przedstawia grafikę, na której widać prezesa PiS stojącego obok dużego drzewa. Na pniu widać smutną twarz. Najbardziej uderzające są jednak zdania poniżej obrazka.

– Co zostawi po sobie „geniusz” z Żoliborza? Mądrego syna? Nie. Zbudowany przez siebie dom? Nie. Może chociaż drzewo posadzi? Nie, Szyszko czuwa! Zostawi wstyd! Nasz wstyd, jeśli go nie powstrzymamy! – głosi napis.

Post dotyka nie tylko polityki stosowanej przez Jarosława Kaczyńskiego, ale także jego życia prywatnego. Widać tu wyraźne odwołanie do powszechnego twierdzenia, ze prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, zbudować dom i zasadzić drzewo. Prezes PiS nie może się pochwalić żadnym z tych osiągnięć. Być może Lech Wałęsa zasugerował, że Kaczyński nie jest prawdziwym mężczyzną.

Tym razem ostre słowa to przesada?

Poprzedni post, w którym Lech Wałęsa porównuje Jarosława Kaczyńskiego do koreańskiego dyktatora, wywołał bardzo skrajne emocje. Wtedy internauci zaczęli bronić prezesa PiS, mówiąc, że wygrał w demokratycznych wyborach, a sam atakowany nie stoi przecież na czele państwa.

Jak na razi post szybko zyskuje na popularności, ale można spodziewać się, że podzieli użytkowników Facebooka.

– Zostawi jeszcze wielki dług – dodał do listy na obrazku internauta.

– Noblisto, czy dysponujesz tylko jadem? – pyta kolejny.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz