„Na dobranoc poczytaj na głos Konstytucję tacie”. Atak na Kingę Dudę po jej sukcesie

Kinga Duda odniosła wielki sukces. Córka prezydenta Polski została wyróżniona w jednym z najbardziej prestiżowych konkursie na świecie. Pomimo sukcesu w jednym z najważniejszych zawodów prawniczych, wiele osób zwróciło uwagę córce prezydenta, aby ta zaczęła nauczać swojego ojca o konstytucji.

Kinga Duda tryumfuje. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego została wyróżniona na prestiżowym konkursie dla młodych prawników, który miał miejsce w Madrycie. Córka prezydenta wraz ze swoimi koleżankami odniosły wielki sukces, a laury w tak prestiżowych zawodach mogą być dla nich wstępem do wielkich, prawniczych karier. Pomimo sukcesu córki głowy państwa, wiele osób zaczęło dyskredytować jej osiągnięcie i sugerować, że skoro jest taką dobrą prawniczką, to powinna nauczać swojego ojca o konstytucji.

Kinga Duda tryumfuje w konkursie. Wielkie wyróżnienie dla córki prezydenta

Konkurs Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot jest jednym z najważniejszych prawniczych konkursów na całym świecie. Tegoroczna edycja była już drugą, w której brała udział córka prezydenta. O ile poprzedni start nie przyniósł córce Andrzeja Dudy nagrody, to tym razem wraz z koleżankami dostały wyróżnienie. O swoim sukcesie poinformował UJ, który zaznaczył, że celem konkursu jest „popularyzacja międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów”.

Pomimo tego, że sukces córki głowy państwa jest naprawdę imponujący, to wielu internautów w dosyć ironicznym tonie zaczęło pisać do Kingi, żeby ta zaczęła nauczać swojego ojca w sprawach konstytucyjnych.

Internauci komentują sukces Dudy

W wypowiedziach internautów dotyczących jej sukcesu w trakcie hiszpańskiego konkursu nie brakuje uwag skierowanych w stronę prezydenta Dudy.

– „Szkoda, że jej tata nie jest taki dobry w zakresie procedury administracyjnej i nie przestrzega prawomocnych wyroków Sądów”, „Niech jak najszybciej kończy studia i wyjaśni ojcu, o co biega z tą konstytucją”, „To może na dobranoc poczytaj na głos konstytucje tacie?”- pytali przeciwnicy polityki prezydenta.

Wśród głosów krytyki nie zabrakło jednak takich, które gratulowały sukcesu w prestiżowym konkursie.

– Brawo Pani Kingo i gratulacje! Pan Prezydent Duda ma piękną córkę i piękna żonę Pierwsza Damę! Polska ma najpiękniejszą parę prezydencką w Europie! – napisał jeden z internautów.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz