Gretkowska: Dlaczego chodzicie do Kościoła? Wchodzicie do amoralnej instytucji

Manuela Gretkowska zabrała głos w sprawie pedofilii w Kościele. Znana pisarka wyraźnie powiedziała, co myśli na temat ostatnich skandali. Nie zamierzała przebierać w słowach.

Manuela Gretkowska nie mogła dłużej milczeć na temat ostatnich skandali w polskim Kościele. Popularna pisarka odniosła się do ostatniej konferencji członków Episkopatu Polski, którzy mówili o raporcie w sprawie pedofilii.

Okazało się, że w latach 1990-2018 liczba księży pedofilów wynosiła 382. Polscy biskupi uznali ją za zaskakująco niską, jednak opinia publiczna z oburzeniem przyjęła zaprezentowane dane. Wśród osób, które komentowały tę sytuację, znalazła się znana pisarka Manuela Gretkowska. Autorka książki „Filozofia na wynos” nie przebierała w słowach.

Biskupi prezentują raport o pedofilii w polskim Kościele. Pisarka Manuela Gretkowska zabiera głos

Znana pisarka i felietonistka Manuela Gretkowska w ostrych słowach skomentowała sytuację w polskim Kościele. Jej komentarz jest bardzo emocjonalny i zawiera dramatyczny apel do wszystkich Polaków, którzy – mimo licznych skandali – wciąż chodzą do kościoła i wspierają materialnie tę instytucję.

– Dlaczego wchodzicie do instytucji, która jest amoralna? Bo są dobrzy księża? Są, ale nikt moralny nie powinien wspierać swoją pracą przestępców – stwierdza Manuela Gretkowska.

Autorka książki „Na linii świata” dobrze zna założenia wiary katolickiej i dostrzega hipokryzję kościelnych hierarchów w całej okazałości:

– Nie Jezus gwałci dzieci ani Bóg, do którego się modlisz. To ludzie ukrywani przez hierarchię kościelną. Żąda ona dla swoich zbrodniarzy miłosierdzia. Dla dorosłych potworów, a nie żąda sprawiedliwości dla pokrzywdzonych – pisze Manuela Gretkowska w swoim dramatycznym apelu do sumień Polaków.

„Dlaczego chodzicie do kościoła?” – znana pisarka obnaża hipokryzję Polaków i jednoznacznie potępia Kościół

Słowa pisarki nie są skierowane do hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce. Manuela Gretkowska apeluje przede wszystkim do zwykłych ludzi, którzy, mimo dramatów dzieci, nie zrezygnowali z posyłania swoich pociech na religię:

– Dlaczego chodzicie do kościoła? Po rozgrzeszenie, sakramenty? Kościół ma 2 tysiące lat, przetrwał wszystko, przetrwa i to. Tak, czeka go wieczne, ale potępienie. Na to może liczyć, bo umie już tylko liczyć pieniądze i swoich – oburza się Gretkowska.

Jej ocena Kościoła w Polsce jest niezwykle surowa. Ma jednak solidne podstawy.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz