Wiemy, ile właśnie „wyżebrał” Rydzyk od podatników. Zmiażdżył instytucje charytatywne

Tadeusz Rydzyk od lat wywołuje gigantyczne kontrowersje wśród polskiej opinii publicznej. Media dotarły do oficjalnych informacji, zawierających kwotę, która trafiła do fundacji powiązanej z imperium redemptorysty dzięki przekazywaniu 1 proc. podatku. Suma okazuje się naprawdę gigantyczna i przewyższa datki na wiele znanych instytucji charytatywnych.

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny znalazł się na językach milionów Polaków. Media przekazały bowiem oficjalnie, jaka kwota trafiła do Fundacji Nasza Przyszłość, dzięki oddawaniu jej 1 proc. podatku. Instytucja powiązana bezpośrednio z imperium toruńskiego duchownego miała otrzymać tym razem aż 4,3 mln zł.

Tadeusz Rydzyk dostał od podatników gigantyczne pieniądze

Warto zaznaczyć, że pozyskana do tej pory przez fundację suma wspomogła głównie uczniów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dofinansowano dzięki niej film fabularny „Nędzarz i Madame”, nad którym pracują studenci oraz ufundowano serię wyjazdów „Zrozumieć media”, mających kształt warsztatów dziennikarskich.

Kwota, która trafiła do instytucji powiązanej z Rydzykiem jest naprawdę intrygująca. Zwraca uwagę głównie dlatego, że okazała się wyższa niż datki dla wielu bardzo znanych fundacji oraz organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt lub pomocy dzieciom. Mniej niż Fundacja Nasza Przyszłość otrzymały między innymi WWF Polska (1,7 mln zł), Greenpeace (1,3 mln zł), czy też SOS Wioski dziecięce (3,6 mln zł).

Jaki cel wybierali Polacy, oddając swój 1 proc. podatku?

Warto zaznaczyć, że Polacy zdecydowanie najchętniej wspierali swoim jednym procentem instytucje wspomagające dzieci. Trafiło do nich ok. 283,2 mln zł. Na kolejnym miejscu znalazły się fundacje pomagające niepełnosprawnym, które uzyskały ok. 79,9 mln zł. Podium w tej kwestii zamknęły organizacje wspierające ochronę zwierząt. Przekazano im ok. 15,3 mln zł.

Pomoc, którą otrzymała Fundacja Nasza Przyszłość, okazuje się więc naprawdę imponująca. Instytucja powiązana z Tadeuszem Rydzykiem znalazła się w gronie najchętniej wspieranych przez polskich podatników organizacji, co może zaskakiwać, ale bez wątpienia niezwykle cieszy samego toruńskiego redemptorystę oraz jego licznych, rozsianych po całym kraju zwolenników.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz