Rydzyk nie traci okazji, żeby oskubać wiernych. Ujawniono oburzające informacje

Tadeusz Rydzyk ma smykałkę do interesów. Jego działalność wzbudza przez to ogromne kontrowersje, jeśli zestawić ją z nauką kościoła, który przecież reprezentuje. Mogli się o tym przekonać wierni z kanadyjskiej Polonii. By uczestniczyć w mszy prowadzonej przez Rydzyka musieli… odpowiednio zapłacić.

Tadeusz Rydzyk czerpie profity z wielu inicjatyw. Jest założycielem Radia Maryja oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Przyczynił się do powstania telewizji „Trwam” i głośnej ostatnio fundacji Lux Veritatis, która nie chce ujawnić struktury swoich wydatków. Miała ona otrzymywać publiczne środki.

Opłata za mszę. Tadeusz Rydzyk się ceni

Najsłynniejszy polski duchowny na wszystkim potrafi zbudować biznes. Wliczając w to swoje nazwisko.
Przekonali się o tym katolicy z kanadyjskiej Polonii. Rydzyk odwiedził Polaków mieszkających w Calgary.

Przyszli oni na mszę świętą i wykład, który redemptorysta wygłosił osobiście. Za „wydarzenie” zażyczył sobie po 30 dolarów kanadyjskich od osoby. W przeliczeniu na złotówki wychodzi więc po ok. 80 zł na głowę!

Były wicepremier Kanady oburzony

O wszystkim dowiedział się były wicepremier Kanady Thomas A. Lukaszuk.

– Biorąc pod uwagę, że ten kapłan jest zaproszony, by przewodniczyć mszy i później ma wygłosić w kościele wykład (bilety 30 $ kanadyjskich), być może jakaś forma wyjaśnień byłaby w porządku? – dopytywał diecezję, do której zawitał na mszę i wykład o. Rydzyk.

Odpowiedziano mu jedynie, że zakonnik z Torunia „zapewnia opiekę polskim imigrantom, a ponadto pracuje nad naprawą stosunków polsko-żydowskich”

Hojnie wspierany przez PiS

Powiedzenie, że Tadeusz Rydzyk działa jak biznesmen nie jest wcale na wyrost. Trzeba jednak oddać, że od kilku lat jego „imperium” zasilają środki podatników. Na jego inicjatywy i organizacje od 2015 roku wpłacało 11 ministerstw kierowanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Najhojniej środki przelewały Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Łączna kwota wsparcia działalności Rydzyka może opiewać na ponad 165 milionów złotych. Nie znaczy to jednak, że redemptorysta pogardzi drobniejszymi opłatami, takie jak ta za wykład w Kanadzie.

Źródło:pikio.p

Share

Dodaj komentarz