Marta Kaczyńska ostro popłynęła. W mocnych słowach zaatakowała trzech byłych premierów Polski

Marta Kaczyńska od dłuższego czasu w swoich felietonach porusza tematy polityczne, jednak jej ostatni tekst przez wiele osób został odebrany jako otwarty atak. Niewielu mogło się spodziewać, że publicystka zdecyduje się w tak bezpośredni sposób odnieść personalnie do byłych polskich premierów.

Marta Kaczyńska znana jest w przestrzeni publicznej od wielu lat nie tylko ze względu na swojego sławnego ojca, ale także liczne teksty, które regularnie publikuje na łamach tygodnika „Sieci”. Porusza w nich wiele tematów z najróżniejszych dziedzin, takich jak prawo, gospodarka czy właśnie polityka. Choć rzadko zwraca się w nich do kogoś personalnie, tym razem postanowiła to zrobić, czym wywołała spore zamieszanie w naszym kraju.

Tym razem jej najnowszy tekst dość znacząco różnił się od poprzednich. Niewiele osób mogło się spodziewać personalnego ataku na trzech byłych premierów. Wszystko dotyczyło jednej, niezwykle istotnej sprawy z zakresu gospodarki. Związanych z nią było aż trzech byłych Prezesów Rady Ministrów: Donald Tusk, Waldemar Pawlak i Leszek Miller.

Marta Kaczyńska wypomina sprawę sprzed lat. Dotyczy byłych premierów

Najnowszy felieton córki świętej pamięci pary prezydenckiej dotyczył między innymi rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu imienia tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Publicystka nie kryje, że jest to dla niej powód do dużej radości nie tylko przez fakt, iż terminal nosi imię jej zmarłego ojca, ale także dlatego, że uważa tę inwestycję za bardzo potrzebną.

Jednakże przy okazji nie omieszkała nie wspomnieć o kontrowersyjnej przeszłości tego gazociągu. Wspomina, jak kilka lat temu, za rządów AWS, rozpoczęły się przygotowania do przebudowy, a potem za rządów premiera Leszka Millera w 2001 roku niespodziewanie zerwano umowę z Norwegami. Odbiło się to bardzo negatywnie na polskiej gospodarce, jednak premier Miller nie podjął żadnych działań w tym temacie.

Na tym się nie skończyło

Następnie krytyki nie uniknął także Donald Tusk, którego rząd uznał za nieistotną budowę gazoportu i ostatecznie tu również gospodarka straciła ogromny wachlarz możliwości. Miał również swój wkład w to, że ostatecznie premier Waldemar Pawlak własnoręcznie podpisał niezwykle szkodliwy dla Polski kontrakt z rosyjskim Gazpromem, który nas obowiązuje aż do 2022 roku. Koniec końców Polska nadal kupuje gigantyczne ilości gazu za kwoty, które zdaniem wielu osób są bardzo niekorzystne.

Felieton Marty Kaczyńskiej jak zawsze ukazał się na ławach tygodnika „Sieci” i szybko stał się tematem dyskusji publicznej. Jednakże żaden z byłych premierów do tej pory nie zdecydował się odnieść do kontrowersyjnych słów autorki.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz