Tysiące policjantów jedzie do Warszawy! Będzie gorąco

Protest policjantów w Warszawie! Do stolicy zjechać się mają tysiące policjantów z całej Polski. Zapowiadany jest przemarsz, protesty i transparenty, a wszystko przez brak porozumienia, podwyżki i przepisy emerytalne. Warszawa będzie zablokowana.

Protest policjantów oficjalnie trwa już od 9 lipca, czyli dobrych kilkanaście tygodni, jednak właśnie nadszedł czas bezpośredniej konfrontacji i głośnego wykrzyczenia swoich żądań. Tysiące policjantów z całego kraju zjechać się ma dzisiaj do stolicy naszego kraju, gdzie zorganizowany będzie przemarsz.

Pojawią się transparenty, protesty, a wszystko to w oficjalnych mundurach policyjnych. Policjanci walczyć chcą z niezrozumieniem, niską płacą i przepisami emerytalnymi. W czasie przemarszu odwiedzić również mają prezydenta i premiera.

Protest policjantów w Warszawie

Protest policjantów odbyć się ma już dzisiaj. Do stolicy przyjadą funkcjonariusze z całej Polski i w południe przemaszerują Traktatem Królewskim: marsz rozpocznie się na placu Zamkowym, a zakończy na placu Na Rozdrożu. Jak zapowiadają organizatorzy, po drodze polscy policjanci zamierzają złożyć petycje w Pałacu Prezydenckim i w kancelarii premiera RP.

Oficjalny protest policjantów trwa już od 9 lipca, jednak jak do tej pory ograniczał się jedynie do prowadzenia akcji „pouczenie zamiast mandatu”, czego efektem oczywiście był znaczący spadek liczby mandatów przyznawanych obywatelom. Teraz nadszedł czas na wyjście na ulice i głośne postulowanie swoich żądań.

Policjanci protestują przeciwko niskim płacom, chcą wprowadzić zmiany w przepisach emerytalnych oraz zwrócić uwagę na brak porozumienia z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, którą jednostka wykazała się w związku z dotychczasowymi postulatami związkowców.

Będzie gorąco!

Jak informują tylko z Olsztyna do Warszawy przyjechać ma pięć autokarów z policjantami.

– Transparenty są gotowe. Wszyscy policjanci z oddziału prewencji będą protestowali w mundurach. Policjanci mają dziś dzień wolny, protestują w swoim prywatnym czasie – wyjaśniał nadkomisarz Wiesław Bujakowski.

Cały przemarsz i protest zakończyć się ma na placu Na Rozdrożu, gdzie zaplanowane są przemówienia oraz happeningi z konfetti. Podaje się, że pojawią się również policjanci ze skrzydłami aniołów oraz czerwony dywan dla rządowych notabli.

– Pozyskano również informację, iż nasza manifestacja będzie nagrywana przez środowiska narodowe i kibolskie. Ponadto przypominamy, iż manifestacja nie jest polityczna, a odbywa się w związku ze złożonymi przez Federację ZZ SM postulatami. Osoby, które będą chciały wejść ze swoimi hasłami, muszą być usunięte przez nasze służby porządkowe. W manifestacji nie przewidujemy udziału polityków, członków stowarzyszeń i innych organizacji poza osobami zaproszonymi przez organizatora manifestacji – podaje w komunikacje władza policyjnych związków.

Cały przemarsz i manifestację obserwować ma MSWiA poprzez swoje służby, a organizatorzy protestu ostrzegają uczestników przed możliwą prowokacją.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz