Szokujący pomysł o 500+. Rodzice się wściekną

– 500 plus musi iść do tych, którzy są aktywni zawodowo. Jeżeli rodzina nie pracuje – nie powinna dostać 500 plus – powiedział w radiu RMF FM były lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Ogłosił też, że należy podnieść wiek emerytalny.

Pomysł pozbawienia bezrobotnych dodatku 500 plus to z pewnością kij wbity w mrowisko. Ryszard Petru postanowił wygłosić tę ostrą tezę w audycji radia RMF FM.

– Zauważmy, że program ma wiele niesprawiedliwości – choćby taką, że pierwsze dziecko nie dostaje, a osoby zamożne dostają. W wielu przypadkach osób zamożnych – one nawet nie zauważają tej wpłaty na konto. Mamy osoby biedne, niezamożne, które mając jedno dziecko 500 plus nie dostają. Prosta sprawa – nie finansujemy tych, którzy więcej zarabiają. Nie dostają 500 plus i te środki można np. przeznaczyć na pierwsze dziecko. Ważnym jest też to, żeby nie było sytuacji, w której ludzie z powodu 500 plus przestają pracować – szczególnie kobiety, bo za 5, 10 lat będą chciały wrócić na rynek pracy i nikt ich nie będzie chciał – mówił Petru i podsumował: – 500 plus musi iść do tych, którzy są aktywni zawodowo.

Skrytykował też Platformę Obywatelską, która jego zdaniem jest równie populistyczna, co PiS. – Patrzą, co jest popularne. Im się wydaje, że z PiS-em wygrają tymi samymi hasłami co PiS. Tak nie jest. Jeżeli mówią o dodatkowym 500 plus – przepraszam bardzo, trzeba na to mieć pieniądze – stwierdził Petru.

Powiedział też, że konieczne jest podnoszenie wieku emerytalnego, bo dla „młodych” emerytów świadczenia będą zbyt niskie.

Szokujący pomysł o 500+. Rodzice się wściekną

Szokujący pomysł o 500+. Rodzice się wściekną

Szokujący pomysł o 500+. Rodzice się wściekną

Źródło: fakt.pl

Share

Dodaj komentarz