W domu Cię odwiedzą urzędnicy i zadadzą kłopotliwe pytania

W wakacje w naszych domach mogą pojawić się urzędnicy, którzy oficjalnie zapytają o wakacje. Chcą się dowiedzieć, ile na nie wydajemy, jak często wyjeżdżamy za granicę i ile osób decyduje się zostać w domu.

Główny Urząd Statystyczny zapowiada, że od 20 lipca 2019 r. na terenie całej Polski, w wytypowanych mieszkaniach i domach, zostanie przeprowadzone badanie. Urzędnicy zadadzą mieszkańcom pytania dotyczące wakacyjnych wyjazdów.

Na podstawie zebranych danych sporządzone zostaną analizy statystyczne m.in. o skali aktywności turystycznej Polaków, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami w II kwartale bieżącego roku.Jak podaje gazeta.pl, zgromadzone informacje zostaną „wykorzystane na potrzeby statystyki w dziedzinie turystyki, rachunków narodowych, bilansu płatniczego oraz statystyki obszarów transgranicznych”.

Do wytypowanych mieszkań i domów zapukają ankieterzy, którzy muszą posiadać odpowiednią legitymację. Dokonać weryfikacji tożsamości ankieterów można, kontaktując się z pracownikami Urzędu Statystycznego. GUS gwarantuje, że odpowiedzi będą traktowane jako poufne i anonimowe.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Provident wynika, że Polacy w 2019 r. na wakacje wydadzą średnio 3,4 tysiąca złotych.

Źródło: fakt.pl

Share