Wykształcenie Krystyny Pawłowicz jest imponujące. Skończyła prestiżowy kierunek

Krystyna Pawłowicz: wykształcenie kontrowersyjnej posłanki zwali z nóg niejednego jej przeciwnika politycznego. Znana głównie ze swoich nietuzinkowych i odważnych wypowiedzi posłanka skończyła prestiżowy kierunek na jednej z najlepszych polskich uczelni.

Nie każdy poseł czy posłanka może pochwalić się ukończeniem dobrych studiów na dobrych uczelniach. Nie jest tajemnicą, iż świat polityki zrzesza osoby z różnymi dyplomami – Beata Szydło dla przykładu skończyła etnografię, a Ewa Kopacz medycynę. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Posłanka może poszczycić się solidnym wykształceniem – ukończyła wymagający i prestiżowy kierunek.

Krystyna Pawłowicz: wykształcenie

Krystyna Pawłowicz bryluje na politycznych salonach już od ponad 30 lat, a w tym czasie zdążyła zdobyć wykształcenie, którego może pozazdrościć jej niejeden poseł czy posłanka. Kontrowersyjna gwiazda Prawa i Sprawiedliwości znana jest ze swoich ostrych jak brzytwa wypowiedzi, jednak mało kto wie, że skończyła prestiżowy kierunek na jednej z lepszych uczelni w kraju. Krystyna Pawłowicz: wykształcenie posłanki jest zadziwiające.

Jakie studia skończyła? Krystyna Pawłowicz skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim, jednak tytuł magistra to nie wszystko, czym może się pochwalić. Pawłowicz jest również doktorem habilitowanym nauk prawnych, co otworzyło jej również drzwi do kariery akademickiej. W przeszłości wykładała na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także na Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce. Mało który polityk może pochwalić się takim dorobkiem naukowym.

Ile zarabia Krystyna Pawłowicz?

Posłanka jest jedną z przedstawicielek Sejmu w Krajowej Radzie Sądownictwa, z którego to otrzymuje 650 złotych za każdy dzień, jaki spędzi na posiedzeniu. Regularnym przychodem jest również sejmowa pensja, która wynosi minimum 10 tysięcy złotych miesięcznie (według danych na stronie Sejmu). Krystyna Pawłowicz w kwietniu skończyła już 67 lat, toteż może liczyć na emeryturę, która wynosi w jej przypadku aż 4 tysiące złotych. Jak się okazuje, Krystyna Pawłowicz jest bardzo przedsiębiorcza.

Źródło: lelum.pl

Share