Tadeusz Rydzyk oszalał? „Polacy powinni się zorganizować”

Tadeusz Rydzyk ze specjalnym apelem zwrócił się do Polaków, którzy już wkrótce wezmą udział w jesiennych wyborach. Poprosił, aby Polacy przed wyborami zmobilizowali się i głosowali na przyszłych posłów wyznających wartości chrześcijańskie. Polski redemptorysta chce także, aby obywatele zrobili coś jeszcze.

Tadeusz Rydzyk w swojej radiostacji grzmiał ostatnio na temat wartości, jakie prezentowane są na Zachodzie, a które przenikają coraz bardziej do środkowej i wschodniej Europy. Duchowny boi się „inwazji lewactwa”, która może w przyszłości całkowicie przejąć scenę polityczną w Polsce, o ile obywatele czegoś z tym nie zrobią. Wskazał na przyszłe wybory, które mogą według redemptorysty uratować wartości polskiego narodu.

Tadeusz Rydzyk: „Polacy powinni się zorganizować”

Ojciec Rydzyk wypowiedział się na antenie Radia Maryja o przyszłych jesiennych wyborach parlamentarnych, w których, jak przewidują eksperci, ma wziąć udział więcej Polaków, niż miało to miejsce w roku 2015. Zaskakująca frekwencja pojawiła się w tym roku podczas wyborów do PE, które wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Redemptorysta martwi się o wyniki przyszłych wyborów, które jego zdaniem mogą być kluczowe, aby „zachować naszą, polską tożsamość”.

– Polacy powinni się jakoś mocno organizować, żeby zachować naszą tożsamość – polską, chrześcijańską, cywilizacji łacińskiej, katolicką – powiedział na antenie Radia Maryja.

Ojciec Rydzyk boi się ideologii marksistowskiej w Polsce

Według Ojca Rydzyka zbagatelizowanie wagi wyborów parlamentarnych przez Polaków może spowodować, że kraj zostanie zalany marksizmem, który tak bardzo widoczny jest według niego teraz szczególnie na Zachodzie. Według Rydzyka lekiem na „lewackie ideologie” (chodzi m.in. o środowiska mniejszości seksualnych) ma być wiara katolicka.

– Widzimy jaka jest inwazja tego lewactwa, LGBT, jak to nazywają – mówi na antenie Radia Maryja wyraźnie zniesmaczony.

Ojciec Rydzyk apelował więc do wyborców, aby głosowali na osoby wierzące, a także te, które sprzeciwiają się LGBT, czy aborcji.

Źródło: pikio.pl

Share