Mocna odpowiedź Gronkiewicz-Waltz na akcję PiS. Obnażyła udział Kaczyńskiego w reprywatyzacji

PiS z rozmachem odpaliło w internecie akcję #TuByłDom, w której pokazywane są przykłady dzikiej reprywatyzacji w Warszawie. Ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na to natychmiast i wskazała, które kamienice reprywatyzował… Lech Kaczyński i inni ludzie PiS.

„Zadajemy pytanie, jaka jest stawka tych wyborów? Czy będzie to władza, która gardziła człowiekiem, jak na przykład tu w Warszawie” – pytają w trakcie kampanii politycy Prawa i Sprawiedliwości. A prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada tak, że sztabowcy PiS chyba już żałują, iż rozpoczęli akcję #TuByłDom.

#TuByłDom. Adres: Ludowa 9. Podpisano: Lech Kaczyński. #reprywatyzacja https://t.co/pQcRoXqEPf
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 11 października 2018

#TuByłDom. Adres: Francuska 12A. Podpisano: Lech Kaczyński. #reprywatyzacja https://t.co/WiuxCWUe3z
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 11 października 2018

#TuByłDom. Adres: Kępna 15. Podpisano: Lech Kaczyński. #reprywatyzacja https://t.co/JERZCi3atz
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 11 października 2018

„Jednej z rodzin mieszkających przy ul. Noakowskiego zamurowano okno. To efekt dzikiej reprywatyzacji” – można przeczytać na Twitterze PiS. W kontrze Hanna Gronkiewicz-Waltz w ciągu kilku minut niemal jednym tchem wymieniła kilka lokalizacji, gdzie dzika reprywatyzacja była firmowana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym samego Lecha Kaczyńskiego.

Czy Pan Jaki będzie podświetlał na czerwono także kamienice z lokatorami zwrócone na mocy decyzji podpisanych osobiście przez Lecha Kaczyńskiego? #reprywatyzacja #TuByłDom pic.twitter.com/izdVsoO1hP
— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 11 października 2018

Prezydent Warszawy publikuje też mapkę, na której można zobaczyć adresy tych kamienic, które zostały przekazane nowym właścicielom wraz z mieszkańcami. Na wszystkich dokumentach dotyczących zwrotu kamienic widnieje podpis jej poprzednika Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe, PiS tych przypadków nie piętnuje, skupiając się tylko na tych kamienicach, które reprywatyzowano za czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Źródło: natemat.pl

Share

Dodaj komentarz