Pogoda na święta. Smutne wieści. Czego możemy się spodziewać?

Choć nasze oczy cieszy złota polska jesień, panująca za oknami, to powoli musimy szykować się do zmian. Przynajmniej takich w naszym ubiorze, gdyż meteorolodzy nie mają wątpliwości: nadchodzi ochłodzenie. Temperatura się obniży, spadnie śnieg z deszczem, a obrazu dopełni silny wiatr. Ostatnie pogodne dni w najbliższym czasie to najbliższa sobota i niedziela. W poniedziałek spadnie deszcz.

Kieszenie pełne żołędzi i kasztanów, wielokolorowe bukiety z dorodnych liści w dłoniach i sterty zaschłego listowia, w których z lubością tarzają się psy i małe dzieci. Te obrazki już niedługo pozostaną tylko w naszej pamięci, gdyż nadchodzą zmiany. Wskazania termometrów spadną nawet poniżej 10 kresek, a sytuację pogorszy dotkliwy wiatr, który obniży odczuwalną temperaturę o kilka kolejnych stopni. Wszystko spadnie na nas już niedługo: choć w niedzielę, w części kraju odnotujemy nawet 14 stopni Celsjusza, to już kilka dni później, termometry opanuje cyfra 9. A i to nie na długo, bo w przyszły weekend szykują się kolejne spadki, a w najcieplejszych rejonach kraju będzie… 6 stopni Celsjusza.

Chłód to tylko jedna z części składowych nadchodzącej pogody. W całym kraju należy przygotować się na opady deszczu i deszczu ze śniegiem, którym będzie towarzyszył silny wiatr. Najwyższa pora przygotować ciepłe i nieprzemakalne ubrania, bo przez najbliższy czas będą nam potrzebne.

1

Meteorolodzy nie mają wątpliwości: nadchodzi ochłodzenie

2

Temperatura się obniży, spadnie śnieg z deszczem, a obrazu dopełni silny wiatr

Źródło: fakt.pl

Share

Dodaj komentarz