„Proszę nie kłamać”. Kosiniak-Kamysz odpowiada Morawieckiemu na atak z konwencji PiS

To za czasów AWS-UW prywatyzowano „srebra rodowe”. Panie premierze Morawiecki, proszę nie kłamać. PSL przez lata był nazywany hamulcowym prywatyzacji – powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To jego reakcja na słowa, które padły w niedzielę podczas konwencji PiS.

– W Akcji Wyborczej Solidarność był pan minister Ardanowski (rolnictwa i rozwoju wsi – przyp. red.) i pan minister Jurgiel. (były minister rolnictwa i rozwoju wsi – red.) Przypomnijcie sobie, kto sprzedawał wtedy Telekomunikację Polską i PZU. Kto prywatyzował „srebra rodowe” tak naprawdę? Uderzcie się we własne piersi – apelował Kosiniak-Kamysz cytowany przez RMF FM.

– To za czasów Akcji Wyborczej Solidarność i Unii Wolności sprywatyzowano Winiary, Pudliszki, Hortex, Polmos, 43 cukrownie, Polskie Zakłady Zbożowe. W tej Akcji Wyborczej Solidarność pan premier Morawiecki był radnym sejmiku województwa dolnośląskiego – wyliczał także.

Słowa Kosiniaka-Kamysza to reakcja na wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Premier wyjątkowo ostro zaatakował na niej Polskie Stronnictwo Ludowe.

– Przecież to partie (PO i PSL) niby liberalne, czyli wolnorynkowe, ale zabraniali rolnikom sprzedawania wytworów rolniczych w miejscu wytworzenia. PSL na takich rolników nakładał kary grzywny. To jest skandal, moi państwo, jak oni dzielili Polskę, jak ją wyprzedawali – przekonywał.

Jak pisaliśmy w naTemat, premier w trakcie konwencji mówił jednak nie tylko o PSL. Przedstawił także szereg planów inwestycyjnych dla samorządów. Zasugerował jednak, że zostaną one zrealizowane tylko tam, gdzie wybory wygra PiS.

źródło: rmf24.pl

Share

Dodaj komentarz