Sieć obiegło nieznane dotąd zdjęcie Marii Kaczyńskiej. Internauci są nim wzruszeni

Była pierwsza dama, Maria Kaczyńska, została zapamiętana jako ciepła i troskliwa osoba. Dowodem na potwierdzenie tych słów ma być zdjęcie, które obiegło właśnie sieć. Wiele osób twierdzi, że zupełnie przeczy ono dzisiejszym poczynaniom PiS. Czy słusznie?

Miała własne zdania i pragnęła nieść pomoc potrzebującym

Choć Maria Kaczyńska nie zawsze zgadzała się ze swoim mężem, zawsze była u jego boku w najważniejszych momentach prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Miała własne zdanie, niezłomną postawę, a za priorytet stawiała sobie niesienie pomocy słabszym, potrzebującym oraz pokrzywdzonym i to bez względu na płeć, wiek czy pochodzenie. Dowodem takiej działalności byłej pierwszej damy, jest wyjątkowa fotografia, która pojawiła się na profilu Andrzeja Szaji.

Zdjęcie, które poruszyło internautów

Fotografia przedstawia symboliczną i bardzo wzruszającą chwilę, uchwyconą przez fotoreportera „Gazety Wyborczej”. Na zdjęciu widzimy, jak Maria Kaczyńska odwiedza w szpitalu w Ustrzykach Dolnych muzułmańską uchodźczynię z Czeczeni, Kamisę, i jej syna Mahometa. Oboje przedostali się przez polsko-ukraińską granicę w Bieszczadach po tym, jak koczowali w rejonie Karpat obu krajów.

„Teraz tutaj jest Wasz dom”

Kaczyńska podczas spotkania podkreśliła, że „teraz tutaj jest Wasz dom”. Te słowa okazały się być szczególnie ważne dla matki, która nie chciała wracać do kraju, w którym rozpętało się piekło wojny domowej. Na Ukrainie także nie czuli się bezpiecznie, stąd pomysł, aby udać się do Polski, choć nielegalne przekroczenie granicy mogło nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Dzięki wstawiennictwu Kaczyńskiej cała sytuacja nie zakończyła się jednak jednym wielkim skandalem, a wręcz przeciwnie – matce i chłopcu została udzielona pomoc medyczna.

Rodzina w komplecie

Do rozbitej rodziny jakiś czas później dołączył mąż kobiety, z którym Kamisa musiała rozdzielić się będąc jeszcze na Ukrainie. Cała trójka wróciła do Czeczeni, gdy sytuacja w kraju została opanowana. Przez cały ten czas przebywali w Polsce, gdzie za sprawą Marii Kaczyńskiej mogli liczyć na schronienie.

Jak to się ma do dzisiejszych czasów?

Zdjęcie Marii Kaczyńskiej, która zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej, przypomina nam wszystkim, czym tak naprawdę jest człowieczeństwo. Człowieczeństwo, o którym nie tylko wielu dzisiejszych polityków, ale także i pozostałych ludzi, zapomina…

Share

Dodaj komentarz