Jeszcze nie istnieje, a już dostaje trzecie miejsce w sondażu. Partia Biedronia może namieszać

Ten sondaż ucieszy Roberta Biedronia. Według badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej” tworzona przez niego partia może nie tylko wejść do Sejmu, ale osiągnąć bardzo dobry wynik – trzeci, za PO i PiS.

Sondażowania przeprowadziła podwójny sondaż – z PO i Nowoczesną startującymi osobno i w Koalicji Obywatelskiej oraz z partią Biedronia i bez niej.

Co ciekawe, Platforma Obywatelska w sondażu uzyskała nieco lepszy wynika sama, niż z Nowoczesną w Koalicji Obywatelskiej. Partia Schetyny samodzielnie otrzymałaby 28 proc. poparcia, a do tego Nowoczesna z 5 procentami. Wspólnie dostałyby jednak nie 33 procent, a jedynie 27. 

1

Partia Roberta Biedronia, choć jeszcze nieistniejąca, otrzymałaby nawet 9 procent głosów, a łącznie lewicowe ugrupowania – Biedroń, SLD i Razem – mogą liczyć na 15-procentowe poparcie. Tak dobry wynik Biedroń osiągnął w badaniu przeprowadzonym 12 listopada.

2

Pierwsze badanie przeprowadzono po drugiej turze wyborów, a drugie – po obchodach stulecia niepodległości Polski. Zdaniem badaczy, partia rządząca w tym drugim sondażu wypadła lepiej, ponieważ otrzymała premię za obchody.

Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzono na 1100-osobowej grupie respondentów metodą CATI – wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego.

Share

Dodaj komentarz