Lech Wałęsa traci wzrok? Prezydent ma poważne problemy zdrowotne

Jedno zdjęcie Lecha Wałęsy, które zamieścił na Facebooku, wywołało medialną burzę. Widzimy na nim byłego prezydenta w towarzystwie szpitalnego personelu. „Może uratują moje oczy”, podpisał je polityk. Czy to oznacza, że działacz Solidarności traci wzrok? W szczerej rozmowie opowiedział o tym dziennikarce „VIVY!”, Krystynie Pytlakowskiej.

Lech Wałęsa traci wzrok? Prezydent o swoim stanie zdrowia i operacji

Krystyna Pytlakowska, która od wielu lat ma kontakty z rodziną Wałęsów, skontaktowała się z byłym prezydentem, oferując mu swoją pomoc.

– A jak Pani może mi pomóc? – zapytał, śmiejąc się, Lech Wałęsa. – Czy Pani załatwi mi wymianę oczu na zdrowe? Bo jak tak, to chciałbym dostać oczy jakiejś pięknej małpki (śmiech).

– Nie będzie aż takiej konieczności, Panie Prezydencie. Natomiast chciałabym Pana skierować do Profesora, który o mój wzrok walczy z dużym sukcesem od dwóch lat – odpowiedziała dziennikarka.

Najpierw zapytała jednak, co dokładnie dolega Lechowi Wałęsie. Polityk odparł, że sam do końca nie wie, ponieważ lekarze nie rozmawiają z nim tak szczegółowo na ten temat. Wiadomo na pewno, że musi poddać się operacji zaćmy i największy problem ma z prawym okiem.

Lech Wałęsa zmaga się z cukrzycą i dlatego ma problemy ze wzrokiem

– To nie jest trudny zabieg i trwa tylko 20 minut i odzyskuje się po nim dużo lepsze widzenie. Ja jednak wiem, że pan choruje od wielu lat na cukrzycę i zapewne Pan nie dba o poziom cukru tak, jak powinno się dbać. A cukrzyca, jak wiadomo, niszczy wzrok, niszczy naczynia krwionośne, powoduje obrzęk plamki żółtej a stąd już tylko jeden krok do całkowitej ślepoty, dlatego trzeba szyko zareagować – grzmiała w rozmowie z prezydentem Krystyna Pytlakowska.

– To prawda, cukrzyca to jest moje przekleństwo. Bo ja uwielbiam sobie dobrze podjeść, szczególnie krówki. I uważam, że z powodu tej choroby jestem pokrzywdzony przez los — stwierdził smutno Lech Wałęsa.

Dziennikarka przekonywała polityka, że w tej sytuacji najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy i zbadanie oczu najlepszą dostępną na świecie aparaturą, na przykład w lubelskiej klinice u profesora Roberta Rejdaka, który od dłuższego czasu wspomaga diabetyków w ich walce o wzrok.

– Ale ja mam tu na miejscu zespół najlepszych specjalistów! – odpowiedział Lech Wałęsa.

– Konsultacja u profesora na pewno Panu nie zaszkodzi – zripostowała Krystyna Pytlakowska.

Czy pan prezydent tam się wybierze? Wiele na to wskazuje!

Życzymy powrotu do zdrowia!

Może uratują moje oczy

Gepostet von Lech Wałęsa am Montag, 26. November 2018

1

Źródło: viva.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *