Duchowni przerywają milczenie. Mieli odwagę powiedzieć to Rydzykowi

Tadeusz Rydzyk podczas ostatnich uroczystości wypowiadał się na temat filmu „Kler”. Teraz wielu duchownych przerywa milczenie i zaprzecza słowom założyciela Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk w sobotę wraz z wiernymi oraz innymi duchownymi świętował 27. urodziny Radia Maryja. Na uroczystościach oczywiście nie zabrakło mszy świętej oraz wspólnych śpiewów. Ojciec Rydzyk połasił się także o skomentowanie filmu „Kler„. Oczywiście duchowny wypowiedział się bardzo niekorzystnie na temat tego filmu, a nawet wprost zapytał wszystkich zebranych o to, kto oglądał tę produkcję i przyłożył do tego rękę do jej sukcesu. Odważnych jednak nie było, a teraz inni duchowni przerywają milczenie.

– Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film „Kler” dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce – mówił ojciec Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk o „Klerze”

Tadeusz Rydzyk podczas swojego wystąpienia zaznaczył, że filmu nie oglądał, a także nie czytał na jego temat w internecie. Według niego jest to film po prostu szkodliwy, a katolik powinien trzymać z katolikami.

– Kto z was był, ręka do góry, na filmie „Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne – dodaje duchowny.

To nie powinno nikogo dziwić, ponieważ „Kler” obnaża grzechy Kościoła katolickiego, jednak ten, kto widział, zdaje sobie sprawę, że nie oznacza to, że każdy ksiądz jest taki jak bohaterowie tej produkcji. Co więcej, ze zdaniem ojca Rydzyka nie zgadzają się również niektórzy księża.

O filmie wypowiedział się między innymi o. Adam Szustak, który często publikuje swoje filmy na portalu YouTube. Na „Kler” wybrał się w habicie i jak sam przyznaje, jest to film o najgorszym Kościele. Jednocześnie zaznacza, że rzeczy przedstawione w nim są prawdziwe.

Innym duchownym, który przyznał się publicznie, do obejrzenia tego filmu był o. Grzegorz Kramer, który na swoim Twitterze napisał post, w którym odpowiada na pytanie ojca Rydzyka.

– Ojcze Dyrektorze ja byłem i był mój biskup – pisze duchowny.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *