Gdy trafiła na oddział położniczy, lekarze bali się jej dotknąć. Czegoś takiego nigdy dotąd nie widzieli

Kiedy Oksana Kobletskaya i jej mąż, Siergiej, dowiedzieli się, że ponownie zostaną rodzicami, nie posiadali się ze szczęścia. Mieli już 3-letnią córeczkę, ale bardzo chcieli mieć drugie dziecko.

Mieszkająca w Odessie (Ukraina) 36-latka zawsze pragnęła mieć dwójkę dzieci. Uważała, że rodzeństwo lepiej się chowa i że dziecko jest szczęśliwsze mając brata lub siostrę. Ze względów finansowych małżeństwo nie planowało nigdy dużej rodziny, ale dwójka była dla nich w sam raz. Bardzo szybko Oksana dowiedziała się jednak, że nie będzie mieć tylko jednego noworodka.

1

Była zaskoczona, ponieważ nikt w rodzinie jej ani męża nie miał nigdy bliźniaków. Jednak prawdziwe zaskoczenie, było nadal przed nimi…

Przy kolejnym USG zauważyła, że lekarz marszczy czoło i ponawia badanie. Bardzo się zaniepokoiła, że coś jest nie w porządku z jej maluszkami.

2

Nie spodziewała się tego, że lekarz poinformuje ją, że nosi nie bliźnięta, lecz… aż pięć maleństw! Co więcej, lekarz powiedział, że na tak wczesnym etapie ciężko mieć absolutną pewność i może się okazać, że płodów jest sześć! Taka sytuacja zdarza się raz na 55 milionów ciąż. Oksana nie mogła w to uwierzyć.

3

Martwiła się, jak razem z mężem poradzą sobie z tak dużą gromadką dzieci. Wszystkie ich plany musiały ulec gwałtownej zmianie, a małżonkowie mieli zaledwie kilka miesięcy, by przygotować się na przyjście na świat kilkorga maluszków.

4

Poród zaczął się w 30 tygodniu. Personel szpitala był dobrze przygotowany i na Oksanę czekało już ośmiu lekarzy w najwyższej gotowości. Oksana urodziła trzech chłopców i dwie dziewczynki, wszystkie noworodki były zdrowe.

Rodzice byli jednocześnie w wiekim szoku, ale też bardzo szczęśliwi. Cała piątka od razu stała się gwiazdami Ukrainy. Taki poród miał w tym kraju miejsce po raz pierwszy, więc mnóstwo ludzi dosłownie oszalało na ich punkcie.

5

Dziś pięcioraczki mają już 5 miesięcy. Rodzice przyzwyczaili się już do opieki nad taką gromadką i chociaż są bardzo zmęczeni, to nie wyobrażają sobie, żeby choć jednego miało zabraknąć.

Rodzina przeprowadziła się do większego mieszkania, a Oksana prowadzi na Instagramie konto, na którym umieszcza zdjęcia „pięciu perełek” i ich starszej siostrzyczki.

Mamy nadzieję, że rodzice będą otrzymywać dużo wsparcia w radzeniu sobie z wychowaniem całej szóstki, bo niewątpliwie będą potrzebować dużo siły, wytrwałości i cierpliwości.

6

Share

Dodaj komentarz