Rasistka poddała się testowi dna, który ujawnił jej prawdziwe pochodzenie. Wynik ją przeraził

Skąd pochodzisz? Takie pozornie proste pytanie może w rzeczywistości okazać się bardzo skomplikowane. Doskonale pokazało to biuro podróży Momondo…

Biuro zaprosiło 67 osób – przedstawicieli różnych grup etnicznych i przeprowadziło z nimi rozmowę na temat ich pochodzenia, a następnie zaproponowało wykonanie testu DNA, aby sprawdzić, czy ich przekonania na temat swoich korzeni są prawidłowe. Wszyscy badani mieli jedną wspólną cechę: byli dumny ze swojej narodowości, pochodzenia etnicznego i dziedzictwa. Ale każdy z nich był też pełen uprzedzeń wobec ludzi innych ras i widział siebie jako osobę wyjątkową na tle innych.

Spotkanie zaczyna się od pytania: „Czy odważysz się zakwestionować, kim naprawdę jesteś?”

Następnie Momondo przeprowadziło testy DNA każdego z uczestników, aby określić kim naprawdę są i jak dużo różnych narodowości miesza się w ich genach Po dwóch tygodniach, gdy wyniki były gotowe, wszyscy znów się spotkali. Kiedy poznali swoje prawdziwe pochodzenie nie dowierzali, byli roztrzęsieni, nie wiedzieli co mają myśleć, gdyż wyniki testu podważyły dosłownie wszystko, co wcześniej myśleli o swojej osobie.

Ten film jest ważną lekcją dla każdego z nas, aby zaakceptować innych, niezależnie od ich koloru skóry i narodowości. Bo tak naprawdę wszyscy mamy ze sobą o wiele więcej wspólnego niż sądzimy. (W nagraniu dostępne są polskie napisy).


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz