Naukowcy wysłali kamerę na głębokość 2 tys. Metrów. To, co zarejestrowała przeraziło ich

Głębia oceanu jest zarazem piękna i tajemnicza. Wielu przeraża, ale jednocześnie ciekawi. Jest to najmniej zbadana przestrzeń naszej planety.

Na Ziemi jest 6,5 miliona gatunków lądowych, a 2,2 miliona morskich. Okazuje się też, że na odkrycie i skatalogowanie nadal czeka 86% gatunków lądowych i 91% morskich. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy zaangażowani w projekt Census of Marine Life.

Zespół badaczy zajmujący się głębinami oceanu u wybrzeży Kalifornii i na Hawajach zupełnie przypadkiem sfilmował bardzo rzadkiego rekina widmo. Naukowcy z Montereu Bay Aquarium Research Center oglądali materiał nagrany przez robota, którego wysłali 2000 metrów pod powierzchnię wody, gdy na ekranie pojawił się dziwny stwór.

Rekin widmo, czyli chimera spokrewniona bezpośrednio z rekinami i płaszczkami. Ten gatunek fachowo nazywa się Hydrolagus trolli i nigdy wcześniej nie był widziany w swoim naturalnym środowisku. Wcześniej udało się złapać jednego u wybrzeży Australii. To ponad 6 tysięcy kilometrów dalej.


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz