Dłonie wysyłają wiele sygnałów o pojawieniu się dolegliwości. Naucz się je odczytywać

Czy wiedziałeś, że dłonie mogą wiele powiedzieć o Twoim zdrowiu?

1. Zmęczenie

1

Objawy: Kiedy podnosisz ciężkie przedmioty i umieszczasz nadgarstki w niewygodnych pozycjach, możesz podnieść ciśnienie w nerwach znajdujących się tuż przy skórze. To prowadzi do uczucia mrowienia na powierzchni wszystkich palców.

Co robić: Musisz się wyspać i odpocząć. Możesz też skorzystać z masażu.

2. Niedobór witamin

2

Objawy: Brak niektórych witamin (takich jak witamina E, B1, B6 i B12) może często powodować mrowienie w palcach lewej ręki lub w lewej nodze.

Co robić: Pracuj nad tym, aby przywrócić równowagę witamin w organizmie. Warto skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia brakujących składników, które trzeba uzupełnić. Warto pamiętać, że nadmiar niektórych witamin ma również negatywne skutki uboczne.

3. Urazy kręgosłupa

3

Objawy: Różne problemy z kręgosłupem mogą objawić się za pośrednictwem małego palca lewej ręki. Jest to wynik zbyt dużego nacisku na nerwy kręgosłupa.

Co robić: Rozciągaj się tak często, jak to możliwe. Spróbuj jogi, gimnastyki czy pływania. Unikaj długiego przebywania w pozycji siedzącej.

4. Zespół cieśni kanału nadgarstka

4

Objawy: Zespół cieśni kanału nadgarstka często wyraża się przez kciuk, palec wskazujący i palec środkowy. Ze względu na pewne działania, które są wielokrotnie powtarzane w ramach pracy danej osoby lub stylu życia, ścięgna mogą puchnąć, powodując drętwienie dłoni.

Co robić: Prosta gimnastyka i rozciąganie stawów może pomóc zapobiec pojawieniu się zespołu cieśni nadgarstka.

5. Problemy z krążeniem krwi

5

Objawy: Paraliż prawej ręki może być wynikiem presji na nerwy powierzchniowe, urazu dłoni lub stawu barkowego. Mrowienie prawej ręki może być również spowodowane przez pewne choroby układu sercowo-naczyniowego, które mają wpływ na ogólny przepływ krwi do kończyn.

Co robić: Spacer w umiarkowanym tempie i gimnastyka to odpowiednie rozwiązania w celu poprawy zdrowia naczyń krwionośnych w kończynach. Poważniejsze problemy z krążeniem krwi wymagają interwencji lekarza.

6. Choroba Buergera

6

Objawy: Ta choroba dotyka głównie palaczy. Przepływ krwi jest zakłócony przez stałe spożywanie nikotyny, co z kolei prowadzi do braku minerałów w organizmie. To powoduje drętwienie najpierw w palcach, a potem całego ramienia.

Co robić: Nie ma sposobu, aby całkowicie wyleczyć tę chorobę. Jednak zrezygnowanie ze szkodliwych nawyków wydaje się być w tym przypadku oczywiste.

7. Cukrzyca

7

Objawy: Jednym z pierwszych objawów cukrzycy jest mrowienie, które można odczuć od stóp do ramion. Dzieje się tak ze względu na redukcję przepływu krwi w pewnych obszarach i w wyniku uszkodzeń zakończeń nerwowych.

Co robić: Cukrzyca typu 1 jest leczona za pomocą zastrzyków z insuliny. Cukrzyca typu 2 jest najczęściej związana z ubogą dietą, więc badanie krwi i konsultacje z lekarzem powinny odbywać się regularnie.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz